Doğu Perinçek'in avukatından tehdit niteliğinde sözler

Doğu Perinçek'in avukatından tehdit niteliğinde sözler.11570
  • Giriş : 25.03.2008 / 00:54:00
  • Güncelleme : 24.03.2008 / 23:52:06

Perinçek'in avukatı Senem: "İşçi Partisi'ne leke sürecek adamın biz alnını karışlarız"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in tutuklanıp cezaevine gönderilmesinin ardından avukatı Nusret Senem, yaptığı basın açıklamasında Ergenekon soruşturmasını yürüten Zekeriya Öz'e gözdağı verdi.

Senem, "İşçi Partisi'ne leke sürecek adamın biz alnını karışlarız." diye tehditte bulundu. Konuşmasında hükümete de yüklenen Perinçek'in avukatı, Ergenekon operasyonundaki son tutuklanmaları ise "AK Parti, kapatma davasının rövanşını almak istemektedir." şeklinde değerlendirdi.

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Ergenekon terör örgütünün üst düzey yöneticisi olmak" ve "Devlete ait gizli belge ve bilgileri temin etmek" suçlarından tutuklandı. Bunun ardından soruşturma kapsamında bugüne kadar tutuklananların sayısı 44'e ulaşırken, ilk kez bir sanık, 'yönetici olmak' suçundan tutuklanmış oldu. Hemen arkasından İşçi Partisi Genel Sekreteri ve Doğu Perinçek'in avukatı olarak bilinen Nusret Senem, gazetelerde çıkan haberlerle ve tutuklanmayla ilgili olarak bir basın açıklaması düzenledi.

Senem, Beyoğlu'ndaki İşçi Partisi İl Merkezi'nde yaptığı açıklamada Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Zekeriya Öz'e gözdağı verdi. Yapılan operasyonun tertipten ibaret olduğunu iddia eden Senem, "İşçi Partisi'ne leke sürecek adamın biz alnını karışlarız. Bu tertibi yapanların kulaklarından tutup kamuoyunun ününe getirip hesabını soracağız." şeklinde tehditler savurdu.

Nusret Senem, operasyon kapsamında İşçi Partisi merkez binasında ele geçirilen ve içerisinde Yargıtay'ın güvenli kaçış noktalarının tespit edildiği kroki hakkındaki haberlerin de asılsız olduğunu iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious