Doğu Perinçek'ten mektup var

Doğu Perinçek'ten mektup var.12304
  • Giriş : 28.04.2008 / 00:40:00
  • Güncelleme : 28.04.2008 / 00:05:30

'Ergenekon'' soruşturması kapsamında Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in soruşturmayla ilgili Tuncay Güney'in açıklamalarına yer veren 2 gazetenin genel yayın yönetmenlerine yazdığı mektup, basına dağıtıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İP Genel Başkan Yardımcısı Servet Cömert, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısıyla açıkladığı ve dağıttığı mektupta Perinçek, Tuncay Güney'in açıklamalarına dayanılarak yapılan haberlerin doğru olmadığını savundu.

''Ergenekon üst düzey yöneticisi suçlamasıyla tutuklandığını'' anlatan Perinçek, mektubunda ''Örgütün ne üst düzey ne de alt düzeyi ile hiçbir ilişkim, hatta konuşmam bile yok'' ifadesini kullandı.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Cömert, ''Söz konusu gazetelerle ilgili tekzip ya da dava talebinde bulunulup bulunulmayacağının'' sorulması üzerine, ''Bunun Doğu Perinçek'in kendi inisiyatifinde olduğunu ve Perinçek'in bu konu hakkında henüz bir şey söylemediğini'' söyledi.

Cömert, bir soru üzerine, Perinçek'in sağlığı ve yaşam şartlarının iyi olduğunu, hiçbir şikayetinin bulunmadığını belirtti.

''İddianame konusunda gelişme olup olmadığının'' sorulması üzerine Servet Cömert, ''Parti olarak bize bilgi ulaşmadı. Sadece geçmiş günlerde tamamlanması gereken süre verilmişti, 15 gün içinde tamamlanacak diye. O süre de geçti. Henüz herhangi bir bilgi yok'' dedi.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious