Doğu Türkistan için cenaze namazı

Doğu Türkistan için cenaze namazı.16029
  • Giriş : 09.07.2009 / 21:17:00

İstanbul Fatih Camii'nde, Doğu Türkistan'da hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılınacak.Törene çok sayıda vakıf ve dernek katılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


İstanbul Fatih Camii'nde, yarın çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katılacağı programda Çin Halk Cumhuriyeti protesto edilecek. Doğu Türkistan'da hayatını kaybedenler için cuma namazını müteakiben gıyabi cenaze namazının kılınacağı ve duların edileceği programla ilgili İHH İnsani Yardım Vakfı'ndan şu açıklama yapıldı:

"Çin saldırılarında hayatını kaybeden binlerce Doğu Türkistanlı için İstanbul'da Cuma namazını müteakiben gıyabi cenaze namazı kılınacaktır. Fatih Camii'ndeki gıyabi cenaze namazına özellikle Türkiye'de yaşayan Doğu Türkistanlı vatandaşların yoğun katılımı bekleniyor. Namazda, hayatını kaybedenler için dua edilecektir.

Cenaze namazına katılacak olan Türkiyeli ve Doğu Türkistanlı sivil toplum kuruluşu temsilcileri birer konuşma yapacaklar. Programa İHH İnsani Yardım Vakfı, Mazlumder, Ensar Vakfı, Özgür-Der, TGTV, AKV,İnsan ve Medeniyet Hareketi, Medeniyet Derneği, Akdav, Akabe Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği ile Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği, Doğu Türkistan Vakfı, Doğu Türkistan Gençler Derneği, Doğu Türkistan Göçmenler Derneği ve Doğu Türkistan Dayanışma Vakfı temsilcileri katılacaktır. Müslüman Uygur şehitlerinin anılacağı gıyabi cenaze namazına tüm halkımızın katılımını bekleriz" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*