Doğuda 370 köy yoluna ulaşılamıyor

Doğuda 370 köy yoluna ulaşılamıyor.13554
  • Giriş : 27.01.2009 / 11:49:00

Doğu Anadolu Bölgesi'nde, aralıklı olarak etkili olan kar yağışı, ulaşımı olumsuz etkiliyor. Bölgede 370 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AA muhabirinin yetkililerden aldığı bilgiye göre, kar yağışının ardından Bingöl'de 263, Tunceli'de 100 ve Muş'ta 7 olmak üzere toplam 370 köy yolu ulaşıma kapandı.

İl Özel İdare Müdürlükleri karla mücadele ekiplerinin, kapanan köy yollarının ulaşıma açılması için başlattığı çalışmaların sürdüğü, kara yollarında da zaman zaman aksamalar yaşandığı bildirildi.

Bölgede, kent merkezlerinde yapılan ölçümlere göre, kar kalınlığı Tunceli'de 35, Ardahan'da 14, Kars'ta 9, Erzurum'da 6 ve Iğdır'da 4 santimetreye ulaştı.

Bu arada, kar yağışıyla birlikte hava sıcaklıklarında da 3-4 derecelik artış yaşandığı belirtildi. Bölgede gece en düşük hava sıcaklıkları, sıfırın altında olmak üzere, Iğdır'da 4, Ardahan'da 3, Erzurum, Ağrı ve Kars'ta ise 2 derece olarak kaydedildi.

Günün en yüksek hava sıcaklığının ise Ardahan'da eksi 2, Kars'ta 1, Ağrı ve Iğdır'da 2, Erzurum'da 3 ve Erzincan'da 6 derece olması bekleniyor.

Öte yandan, Ardahan'da, soğuk havanın etkisiyle binaların çatılarında uzunluğu 1 metreye ulaşan buz sarkıtları oluştu. Yetkililer, buz sarkıtlarına karşı vatandaşların dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

Birçok çeşme ve şadırvanın da buzla kaplandığı Ardahan'da, sokak hayvanları da soğuk havadan etkilendi. Yiyecek bulmakta zorlanan hayvanların, donan çöp bidonlarından yiyecek bulmaya çalıştıkları gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*