Doğu'da 4 patlayıcı düzenek imha edildi

Doğu'da 4 patlayıcı düzenek imha edildi.9615
  • Giriş : 12.04.2009 / 20:11:00

Bölücü terör örgütünden kaçan bir terörist Ardahan'da güvenlik güçlerine teslim olurken Hakkari, Şırnak ve Elazığ'da patlayıcı düzenekleri imha edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bölücü terör örgütüyle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, bir terörist önceki gün Ardahan'ın Göle ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu.

Güvenlik güçlerince yapılan arazi aramasında dün Hakkari'nin Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde birer, önceki gün de Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde bir patlayıcı madde düzeneği bulunarak imha edildi.

Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde 7 teröristin etkisiz hale getirildiği olayda; 6 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 12 adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 107 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 9 adet el bombası, 3 kilogram A-4 plastik patlayıcı, 4 adet elektrikli fünye, 1 adet gece görüş gözlüğü, bol miktarda muhtelif yaşam malzemesi ve örgütsel dokuman ele geçirildi.

Elazığ'ın Karakoçan ilçesi dağlık arazi kesiminde bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanılan bir sığınakta ise tuzaklanmış 1 adet patlayıcı madde düzeneği, patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemeler, 50 kilogram gıda maddesi ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*