Doğu'da 886 köye ulaşılamıyor

Doğu'da 886 köye ulaşılamıyor.3945
  • Giriş : 23.02.2009 / 14:22:00

Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar ve tipi etkisini sürdürürken, 886 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzurum'da 336, Bingöl'de 243, Kars'ta 111, Muş'ta 90, Erzincan'da 75 ve Ardahan'da 31 olmak üzere bölgede toplam 886 köy yolu, kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapalı bulunuyor.

Kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için başlatılan karla mücadele çalışmalarının devam ettiğini belirten yetkililer, tipi nedeniyle, açılan bazı köy yollarının yeniden ulaşıma kapandığını, bu nedenle yol açma çalışmalarının güçlükle yürütüldüğünü bildirdi.

Meteoroloji yetkilileri, hafta boyunca aralıklı olarak devam etmesi beklenen kar yağışının, cuma günü etkisini artırabileceğini kaydetti.

Bu arada, bölgede gece yaşanan en düşük hava sıcaklıkları da sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 17, Kars'ta 15, Erzurum'da 12, Ağrı'da 8 ve Erzincan'da 2 derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek sıcaklıklarının da Erzurum, Ardahan ve Kars'ta eksi 1, Ağrı'da 1, Erzincan'da 4 ve Iğdır'da 6 derece olması bekleniyor.

Sürücüler, soğuk havanın etkisiyle yollarda meydana gelen buzlanma nedeniyle zor anlar yaşarken, buzlanmaya karşı yollara tuz atılıyor.

Bölgede, yarından itibaren ılık bir hava akımının etkili olacağı, buna bağlı olarak hava sıcaklıklarında da artış yaşanabileceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*