Doğu'da en soğuk il Erzurum oldu

Doğu'da en soğuk il Erzurum oldu.13554
  • Giriş : 12.01.2009 / 10:50:00

Doğu Anadolu Bölgesi'nde dondurucu soğuk hava etkisini sürdürüyor. gece yaşanan en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 32 olarak ölçüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, gece yaşanan en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 32, Erzincan'da 11, Kars'ta 21, Ağrı'da 28, Iğdır'da 18, Ardahan'da ise 13 derecece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklığının ise Erzurum'da eksi 15, Erzincan'da eksi 4, Kars'ta eksi 9, Ağrı'da eksi 12, Iğdır'da eksi 3, Ardahan'da da eksi 10 derece olması bekleniyor.

Öte yandan, dondurucu soğuk hava günlük yaşamı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Soğuk havanın etkisiyle yollar ve kaldırımlarda yoğun buzlanma meydana geldi.

Erzurum'da, yayalar adeta buz pistine dönüşen kaldırımlarda yürürken zor anlar yaşarken, yoğun buzlanma nedeniyle araç trafiğinde de zaman zaman aksamalar oldu.

Birçok aracın yakıtının donduğu bölgede, sürücüler araçlarını pürmüzle ısıtarak çalıştırabildi.

Meteoroloji yetkilileri, dondurucu soğuk havanın hafta boyunca etkisini sürdürebileceğini kaydetti.

Bu arada, kar nedeniyle Erzurum'da 10, Muş'ta 5, Erzincan'da 28, Ardahan'da 9 ve Bingöl'de 22 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor. Kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için başlatılan çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*