Doğuda hafta boyu hava yağışlı

Doğuda hafta boyu hava yağışlı.15425
  • Giriş : 14.06.2009 / 10:59:00

Doğu Anadolu bölgesinde hafta boyunca yağışlı havanın etkili olacağı bildirildi. Yağışlar nedeniyle sel, su baskını ve yıldırım düşmesine karşı meteorolojik uyarı yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AA muhabirinin Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, bölge genelinde Basra'dan gelen alçak basınç sistemi nedeniyle yağışlı hava etkili oluyor.

Bölgeye, geçen yılın Haziran ayına oranla bu yıl daha fazla yağış düştüğünü belirten yetkililer, aralıklarla etkili olan yağışların hafta boyunca süreceğini bildirdi. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde olduğunu ifade eden yetkililer, dün gece ölçülen sıcaklıkların Ağrı ve Ardahan'da 8, Kars'ta 9, Erzurum'da 11, Erzincan'da 14 ve Iğdır'da 15 derece olduğunu belirtti.

Hava sıcaklıklarının gün içinde ise Erzincan ve Iğdır'da 29, Ağrı'da 26, Kars ve Ardahan'da 23, Erzurum'da 22 derece olması bekleniyor.

Yetkililer, bölgede aralıklarla etkili olan yağış konusunda vatandaşları uyardı. Yapılan meteorolojik uyarıda, bölge genelinde aralıklarla kuvvetli sağanak yağışın etkili olacağı bildirildi. Söz konusu durumun sel, su baskını ve yıldırım düşmesine neden olabileceğini belirten yetkililer, vatandaşların ve ilgililerin gerekli tedbirleri almaları uyarısında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*