Doğuda hafta boyunca kar yağışı yok

Doğuda hafta boyunca kar yağışı yok.3945
  • Giriş : 18.01.2009 / 10:17:00

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yüksek basıncın etkisini yitirmesiyle sıcaklıklar 3-4 derece arttı. Bölgede en soğuk gece eksi 16 derece ile Kars'ta yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


AA muhabirinin Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, bölge genelinde etkili olan yüksek basınç sistemi etkisini yitirdi. Bu nedenle bölgede hava sıcaklıkları biraz arttı.

Sabah saatlerinde puslu ve sisli havanın hakim olduğu bölgede, gece ölçülen hava sıcaklıklarının sıfırın altında olmak üzere, Erzurum'da 15, Ağrı'da 9, Ardahan'da 10, Kars'ta 16, Iğdır'da 12 ve Erzincan'da 2 derece olduğu bildirildi.

Gün içinde beklenen sıcaklıkların ise Erzincan'da 5, Erzurum'da sıfır, diğer illerde ise sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 5, Ardahan'da 2, Ağrı ve Iğdır'da 3 derece olduğu belirtildi.

Palandöken Kayak Merkezi'ndeki kar kalınlığının 15 santimetre olduğunu bildiren yetkililer, il merkezlerindeki kar kalınlıklarının Erzurum'da 9, Erzincan'da 7, Kars'ta 12, Ağrı'da 38, Iğdır'da 6, Ardahan'da ise 9 santimetre ölçüldüğünü söyledi.

Yetkililer, bölge genelinde hafta boyunca kar yağışı beklenmediğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*