Doğu'da kesilen kurbanlar terörü unutturdu

Doğu'da kesilen kurbanlar terörü unutturdu  .16441
  • Giriş : 23.12.2007 / 11:04:00

Kimse Yok Mu Derneği tarafından Doğu'da başlatılan kurban kesme kampanyasının amacına ulaştığı fikrinde birleşen Ağrılı vekiller, yardımların bölgede terörün bitmesi, barış ve kardeşlik ortamının sağlanmasında önemli rol oynadığına dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kimse Yok Mu Derneği tarafından Doğu'da başlatılan kurban kesme kampanyası kapsamında toplam 60 bin ihtiyaç sahibi aileye yardım ulaştırılırken, bölgeye yardım yapan iş adamları ile yerli iş adamları arasında duygusal bağ kuruldu.

Kampanya sayesinde, Doğu'da yaşayan yoksul vatandaşların durumlarını görme imkanına kavuşan çok sayıda iş adamı, buralara yatırım yapma kararı aldı. Kurban Bayramının gelmesi ile başlatılan kampanya vatandaşların kardeşlik duygularının pekişmesini sağlarken, terör illetinden ve çatışmadan medet uman kesimlere de mesaj verdi.

Birlik ve beraberlik duygusunun en üst seviyede yaşandığı kampanya kapsamında ortaya çıkan kardeşlik tablosu bölge insanını umutlandırdı. Yapılan yardımların boyutunun genişletilerek devam etmesini isteyen bölge insanı, ülkenin bütün sorunlarında aynı birlikteliğin yaşanmasını istiyor.

Kimse Yok Mu Derneği'nin Türkiye'de özellikle sosyal yaraları sarmak amacı ile çok büyük faaliyetlerde bulunduğunu ifade eden AK Parti Ağrı Milletvekili Abdülkerim Aydemir, "Dernek, Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahibi ailelere yardım dağıtarak bir eksikliği daha gidermiştir. Çeşitli illerden Kimse Yok Mu Derneği yetkilileri tarafından toplanan kurbanlar, sadece Ağrı'da yaklaşık 5 bin ailenin sofrasına ulaştırıldı. Biz yapılan bu yardımlara bizzat şahit olduk. Ağrı, Türkiye'nin en fakir illerinden birisi olduğu için bu tip yardımlara sürekli ihtiyacı var. İnşallah önümüzdeki yıl bu yardımlaşma daha da artar" şeklinde duygularını dile getirdi.

Bölgenin daha çok terör bölgesi olarak tanındığına değinen Aydemir, bu tip yardımlaşmaların sosyal yardımlaşmayı teşvik ettiği için kısa zamanda bölgede terörün kökünü kazıyacağını belirtti.

Kimse Yok Mu Derneği'nin güzel duygularla kurulan bir dernek olduğunu belirten Sağlık eski Bakanı ve AK Parti Ağrı Milletvekili Yaşar Eryılmaz, Derneğin zengin vatandaşların yoksullara ulaşmasına imkan sağladığını kaydetti. Derneğin bu davranışı ile bu mübarek günlerde yoksulları sevindirmek gibi bir erdem gösterdiğini anlatan Eryılmaz, "İnsanların etnik kökenine bakılmaksızın yapılan bu yardımlar çok anlamlı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Kimse Yok Mu Derneği'nin Doğu ve Güneydoğu'da yaptığı çalışmaların insanı onurlandırdığını ifade eden İşadamı ve AK Parti Ağrı Milletvekili Cemal Kaya ise, şahsen Ağrı'da yapılan çalışmalardan çok memnun olduğunu kaydetti. Kaya, şöyle dedi: "Aksaray, Ankara, Adana, İstanbul gibi Türkiye'nin bir çok ilinden toplanan kurbanlıkların iş adamları tarafından Doğuda kestirildiğini ve kapı kapı dağıtıldığını gördük. Bu bizi çok duygulandırdı."

Ülkenin geleceği, birlik, beraberliği ve kardeşliği için bu işin mutlaka devam etmesi gerektiğinin altını çizen Kaya, gece yarılarına kadar bu kurbanları kesip, kapı kapı köylere kadar ulaştıranlara minnettar olduklarını ifade etti.

Kurban kesimini ve dağıtımını bizzat takip ettiğini söyleyen Kaya, başından geçen bir olayı da şu şekilde anlattı: "Bazı arkadaşlar bu fakir aileleri gördükten sonra burada yatırım yapma isteği içerisine girdi. İnanıyorum ki bu gibi yardımlaşmaların devam etmesi halinde bölgemize gelen yatırımlarda bir artış olacaktır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious