Doğu'da kış, Batı'da bahar

  • Giriş : 07.01.2007 / 00:00:00

Türkiye'nin doğusunda kar yağışı ve soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Malatya'nın Pütürge ilçesine bağlı Alihan köyünde doğum sancıları tutan Aysel Göktürk (18), kar nedeniyle yolda yavaş seyreden ambulansta doğum yaptı. doktor ve yeterli sağlık cihazı bulunmayan ambulansta doğan bebek kısa süre sonra yaşamını yitirdi.
Batman-Diyarbakır karayolunda önceki gece kar yağışı ve buzlanma nedeniyle meydana gelen kazada 20 araç birbirine girerken 15 kişi de yaralandı. Bir kamyon da Batman Çayı'na uçunca yol 6 saat ulaşıma kapandı. Olay yerine gelen ekiplerin, sıkışan sürücüleri ilkel yöntemlerle kurtarmaya çalışması da tepkilere yol açtı.

Kaymakam kurtardı
Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde kayganlaşan yolda devrilme tehlikesi geçiren minibüste mahsur kalan 10'u çocuk 27 kişi, aynı güzergâhtan ciple geçen Kaymakam Tuncay Sonel tarafından kurtarıldı.
Doğu ve Güneydoğu'da yüzlerce köyle ulaşım sağlanamazken THY'nin İstanbul-Adıyaman ve Ankara-Van uçak seferleri de iptal edildi.
Bahar havası yaşanan Edirne'de de vatandaşlar park ve çay bahçelerine, balık tutmak için Tunca Nehri kenarına akın etti. Muğla'nın Datça ilçesinde badem ağaçları da çiçek açtı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious