Doğu'da pek çok köye ulaşılamıyor

Doğu'da pek çok köye ulaşılamıyor.13194
  • Giriş : 07.01.2009 / 11:06:00

Doğu Anadolu Bölgesi'nde aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle 728 köyün yolu ulaşıma kapandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


AA muhabirinin Erzurum Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, bölge genelinde aralıklarla hafif şekilde kar yağışı etkili oluyor. Yetkililer, yağışın cuma gününe kadar devam edeceğini belirtti.

Dün bölge genelinde aralıklarla yağan karın ardından Erzincan'da 154, Muş'ta 5, Bingöl'de 178, Iğdır'da 19, Tunceli'de 200 ve Erzurum'da 172 olmak üzere toplam 728 köy ile ulaşım kesildi.

İl Özel İdaresi ekipleri, kapalı köy yollarının açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Kar yağışı nedeniyle Erzincan-Sivas kara yolunun Sakaltutan mevkisinden yüksek tonajlı araçların geçişine izin verilmediği kaydedildi.

Kar yağışı ile birlikte hava sıcaklıklarının da artığını dile getiren yetkililer, dün gece ölçülen en düşük hava sıcaklıklarının Erzincan'da sıfır, diğer illerde ise sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 5, Kars'ta 3, Ağrı ve Ardahan'da 1, Iğdır'da 8 derece olduğunu belirtti.

Palandöken'deki kar kalınlığının 30 santimetre olduğunu ifade eden yetkililer, il merkezlerindeki kar kalınlıklarının ise Erzurum'da 20, Erzincan'da 15, Kars'ta 21, Ağrı'da 48, Iğdır'da 8 ve Ardahan'da 13 santimetre ölçüldüğünü bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*