Doğuda soğuk hava etkisini sürdürecek

Doğuda soğuk hava etkisini sürdürecek.17934
  • Giriş : 05.10.2008 / 19:26:00

Türkiye, önümüzdeki haftayı da yağışlarla karşılayacak. Yağışlar, yurdun kuzey ve iç kesimlerinde etkili olacak. Hava sıcaklığı, 3 ila 5 derece azalacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erzurum'da önümüzdeki hafta Cuma günü gece hava sıcaklığı eksi 2-3 dereceye kadar düşecek. Gündüz hava sıcaklığı ise 16 ile 19 dereceler arasında seyredecek. Hafta boyunca kapalı bir hava etkili olacak. Perşembe günü yağış görülecek.

Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü Erzurum için Hava Durumu tahmini verilerine göre, bugün hava sıcaklığı en yüksek 20, en düşük ise 1 derece olacak. Yarın gece hava sıcaklığı 0 dereceye inecek, gündüz sıcaklığı ise 19 derece olarak hissedilecek. Çarşamba günü gece sıcaklığı eksi 1 dereceye inecek, gündüz ise 18 derece olarak seyredecek. Perşembe günü yağışla birlikte hava sıcaklığı iyice düşecek, gündüz ile gece hava sıcaklığı arasındaki ısı farkı 20 dereceye kadar ulaşacak.

VATANDAŞ VALİLİKTEN İZİN İSTİYOR

Öte yandan kömürle ısıtılan evlerde, valilik tarafından izin verilemediği için kaloriferleri yakamadıklarını bildiren vatandaşlar, Valiliğin geceleri kalorifer yakılması konusunda açıklama yapmasını ve izin vermesini istiyorlar. Kaloriferler yakılmadığı için elektrikle ısınmak zorunda kaldıklarını, bunun enerji israfına da yol açtığını belirten vatandaşlar, hava sıcaklığının düşüş seyrinde olması yüzünden çocukların hastalanma riski altında bulunduğunu belirttiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*