Doguda tren yollarina bombalara daha dayanikli beton travesler döseniyor

  • Giriş : 22.11.2005 / 00:00:00

MUS - Ülke genelinde son zamanlarda tren raylarina bomba konulmasi artinca, Devlet Demiryollari (DDY) raylarin altina, bombali saldirilara daha dayanikli beton travesler dösemeye basladi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son iki yildan beri terör örgütü tarafindan Mus- Elazig demiryoluna birçok kez bombali saldirida bulunulurken, olaylarda can kaybi ve maddi kayip yasanmisti. Mus- Kale istasyonlari arasinda bulunan 30 kilometrelik demiryolu 55 yil aradan sonra ilk kez yenilendi.

MUS- ELAZIG, MUS- TATVAN DEMIRYOLU DEGISTIRILECEK
DDY yetkilileri, 55 yildan beri Mus'a ilk tren gelisinden bugüne kadar hiçbir yenileme çalismasi yapilmadigini belirterek, son iki yilda terör örgütü tarafindan uzaktan kumandali bomba saldirilari ile demir yollarina zarar verildigini, demir yollarinda raylar arasindaki demirler yerine beton travesler yerlestirilerek bunun önüne geçmeyi hedeflediklerini söyledi. Beton traveslerin hem demir raylar üzerindeki yükü alacagini, hem de yolcularin daha gürültüsüz seyahatlerini saglayacagini vurgulayan yetkililer, herhangi bir bombali saldirida hasar görecek olan beton travesleri de birbirlerine kaynatma imkani olacagini dile getirdi.
Demiryollarinin son saldirilardan sonra gönüllü köy koruculari tarafindan korunmaya baslandigini vurgulayan yetkililer, artik bundan sonra bu gibi saldirilarin olmamasini dilediklerini ifade ettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious