Doğu'da yollar kapalı, ulaşım da atlar var

Doğu'da yollar kapalı, ulaşım da atlar var.14662
  • Giriş : 06.02.2008 / 13:23:00

Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini sürdüren soğuk hava nedeniyle bölgede gecenin en düşük hava sıcaklığı -32 derece ile Erzurum ve Ağrı'da ölçülürken, 304 köy yolu da ulaşıma kapalı bulunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erzurum Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, bölgede dün gece ölçülen en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 32, Ardahan'da 31, Erzincan'da 22, Erzurum'da 32, Kars'ta 27, Iğdır'da ise 13 derece olarak kaydedildi.

Günün en yüksek hava sıcaklıkları ise yine sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 11, Ardahan'da 12, Erzincan'da 9, Erzurum'da 13, Iğdır'da 1 ve Kars'ta da 9 derece olması bekleniyor.

Bu arada, aşırı soğuk hava bölgede günlük yaşamı da olumsuz etkiliyor.

Yetkililer, soğuk hava nedeniyle yollarda meydana gelen buzlanmalar nedeniyle trafikte zaman zaman aksamalar yaşandığını belirterek sürücüleri uyardı. Ayrıca şehirlerde çatılardan sarkan buzlara karşıda vatandaşları uyaran yetkililer, yayaların sarkıkların altından yürümemelerini, yürürken dikkat etmelerini istedi.

Öte yandan, bölgede kar yağışı ve tipi nedeniyle Erzurum'da 63, Muş'ta 10, Tunceli'de 90, Erzincan'da 115, Bingöl'de 94, Ardahan'da 7 ve Kars'ta 5 olmak üzere toplam 304 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

Kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için başlatılan çalışmaların etkili olan tipi nedeniyle güçlükle sürdürüldüğü öğrenildi.

Yolları kapalı olan bazı köylerde ise ulaşım at sırtında sağlanıyor.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious