Doğulu: Eurovision politik bir şarkı yarışması

  • Giriş : 14.05.2007 / 00:00:00

Eurovision Şarkı Yarışması’nda dördüncü olan ünlü popçu Kenan Doğulu, Türkiye’ye döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nda hayranları tarafından çiçeklerle karşılanan Doğulu, "Eurovision politik bir şarkı yarışması" dedi.

THY’nin tarifeli seferiyle Helsinki’den İstanbul’a gelen Doğulu, elinde Türk bayrağıyla basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Eurovision’u "İçinde bayağı politika olan, siyaset kokan, şov dünyasının gereklerini de hissettiren bir hadise. Özellikle Doğu Avrupa ülkelerinin ağırlığını bundan sonra da göreceğiz" diyerek değerlendiren Doğulu, "Shake It Up Şekerim orada en çok beğenilen şarkılardan biri oldu. Hepimiz için iyi bir tecrübe oldu. En çok ağladığım günlerden biri oldu. Birinci olup gelmeyi çok istiyordum. Ama iyi bir dereceyle döndüğümü düşünüyorum. Önümüzdeki sene çok iyi olacak . Bir sürü not aldım. Seneye katılacak arkadaşımıza bir sürü tavsiyelerde bulunacağım" diye konuştu.

Başka ülkelerden de 12 puan almayı beklediğini ifade eden Doğulu, "Bugünün şartlarıyla Türkiye’nin biraz karışık olduğunu herkes biliyor. Bazı şeylerimize kızıyorlar, bazı huylarımıza pek sıcak değiller. Şarkımızla, müzikle en azından bir sürü engeli geçebileceğimiz düşünüyordu. Çok hoş bir tecrübe oldu. En önemlisi de birçok ülkede özellikle İngiltere, Fransa, Almanya’daki manşetlerde, Türkiye’nin birinci olması gerektiği, bazı politik oyunlar sebebiyle 4 olduğu vardı. Bu biraz mutluluk, biraz da üzüntü verici elbette. Ben Türk bayrağıyla 15 gün boyunca göğsümü kabarttığımız için kendimi çok onurlu ve gururlu hissediyorum" şeklinde konuştu.

TRT ile şarkı seçimi konusunda anlaşmazlık yaşadığı şeklindeki haberleri yalanlayan Doğulu, "Bütün şarkılar benimdi, hepsine de güveniyorduk. Daha favorisi diye bir şey yoktu. Hatta bazı fikirlerle etkilemişimdir de. Hiç kimsenin anlaşmazlığı ve sürtüşmesi olmadı" dedi.

Kenan Doğulu VIP Salonu çıkışında da hayranları tarafından çiçeklerle karşılandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious