Doğulu ilk sahne provasını yarın yapacak

  • Giriş : 04.05.2007 / 00:00:00

Türkiye'yi 'Shake It Up, Şekerim' adlı şarkısıyla temsil edecek Kenan Doğulu, ilk sahne provasını yarın yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de düzenlenecek 52'nci Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi 'Shake It Up, Şekerim' adlı şarkısıyla temsil edecek Kenan Doğulu, ilk sahne provasını yarın yapacak.

Finlandiya'da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Doğulu, sahneye çok güçlü bir ekiple çıkacaklarını belirtti.

"Çok güzel karşılandık. Burada Türkiye'yi bize aratmıyorlar" diyen Doğulu, internet sitelerinde favori gösterildiği haberlerini aldıklarını, bunun da kendisinin ve ekibinin motivasyonunu artırdığını kaydetti.

Kostüm provalarının çok iyi geçtiğini belirten Doğulu, dans koreografisinin deson derece başarılı olduğunu belirterek, 10 Mayıs'taki yarı finale kadar hazır olacaklarını belirtti.

Dört yabancı kadın dansçı eşlik edecek

Yarışmada Kenan Doğulu'ya, dünyaca ünlü dört yabancı kadın dansçı eşlik edecek.

Dansçılardan Jessica Forsman'ın Finlandiyalı olması dikkati çekerken, bunun Doğulu'nun Finlandiya'dan oy almasında etkili olacağı düşünülüyor.

Forsman, Robbie Williams, Cher ve West Life gibi müzik dünyasının ünlüleri ile yaptığı çalışmalarla tanınıyor.

Diğer 3 İngiliz dansçı (Sarah Merry, Dominique Tipper ve Charlie Mayhew)ise yine müzik dünyasından Beyonce, Steps S Club Seven, 50 Cent, GeriHalliwell ve Fergie gibi isimlerle sahnede dans etmiş.

Doğulu'nun ekibinde yer alan bir diğer ünlü isim ise dünyaca ünlü İngiliz koreograf Les Child.

Child'in portföyünde, Rolling Stones, Lionel Richie, Robbie Williams,Rod Steward, Pet Shop Boys, Erasure gibi ünlü isimler bulunuyor. Kenan Doğulu'ya geri vokalde ise Murat Çekem eşlik edecek.

Paha biçilmez kostümler

Swarovski'nin İstanbul şubesi de sponsor olarak, Doğulu ve ekibinin kıyafetleri için yaklaşık 150 bin euro değerinde elli bindeğerli taş verdi.

Kostümlerin tasarımını yapan Kenan Doğulu'nun eski menajeri Ceyda Balaban, kıyafetlerin değerinin paha biçilemeyecek ölçüde olduğunu belirtti.

Balaban, kostümlerde kullanılan kristal taşların yanı sıra dansçıların kostümlerinin üst kısımlarının 22 ayar altın banyosundan geçirildiğini kaydetti.

Türkiye'nin en ünlü tasarımcılarından Hakan Yıldırım'ın da desteğiyle tamamlanan ve tahminen 300 bin euronun üzerinde fiyat biçilen kostümler önümüzdeki günlerde basına tanıtılacak.

Doğulu için özel resepsiyon

Doğulu,Türkiye'nin Helsinki Büyükelçisi Reha Keskintepe'den de büyük destek aldı.

Büyükelçi Keskintepe, Doğulu'ya yarışmada destek vermek üzereFinlandiya'da yaşayan Türklerin çok faal olduklarını belirterek, büyükelçilik olarak da bu çalışmaların arkasında olduklarını söyledi.

Finlandiya'da yaklaşık 5 bin Türkün yaşadığını belirten Keskintepe,yarışma sürecinde çeşitli partiler düzenleneceğini ve 'Shake It Up,Şekerim'in birinci olması için sms'ler ile destek olunacağını kaydetti.

Büyükelçi Keskintepe, Kenan Doğulu için 7 Mayıs'ta özel bir resepsiyon vereceğini de sözlerine ekledi.

Helsinki'de Hartwall Arena'da düzenlenecek yarışmanın yarı finali 10 Mayıs'ta, finaliyse 12 Mayıs'ta yapılacak.

Bosna-Hersek, İspanya, İrlanda, Finlandiya, Litvanya, Yunanistan, İsveç,Fransa, Rusya, Almanya, Ukrayna, İngiltere, Romanya ve Ermenistandoğrudan finale kalırken, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 28 ülkeönce yarı finalde yarışacak.

Yarı finalde ilk 10'a giren ülkelerin şarkıları finale katılmaya hakkazanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious