Doğulu: Şarkıma güveniyorum

  • Giriş : 13.02.2007 / 00:00:00

Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek olan Kenan Doğulu, Uludağ’da Fransız akrobatların gösterisi eşliğinde konser verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uludağ Kartanesi Otel’de düzenlenen Kenan Doğulu konseri öncesi yaklaşık 10 metre uzunluğundaki çelik halatlara bağlı olarak havada akrobasi gösterisi yapan Fransız akrobatlar, Kenan Doğulu hayranlarına görsel bir şölen yaşattı. Gösterinin ardından sahneye çıkan ve konserine ‘Çakkıdı’adlı parçası ile başlayan Doğulu, hayranlarını coşturdu. Yaklaşık iki saat sahnede kalan Kenan Doğulu, konser öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada Eurovision şarkı yarışmasını değerlendirdi.

Bugüne kadar Eurovision şarkı yarışmasına katılmayı beklediğini ve bunu çok istediğini belirten Kenan Doğulu, “Daha önce hiç teklif gelmemişti. Ama bir gün teklifin geleceğini biliyordum. Kariyerim açısından bugüne kadar çok başarılı olduğum ve tartışmasız çok iyi bir albüm yaptığım bir dönemin sonunda böyle bir risk almak kendi risk yönetimime göre enteresandı” dedi. TRT’den teklif geldikten sonra 25 gün gibi çok kısa bir sürede 9 şarkı yaptığını dile getiren Doğulu, “Bu kısa zamanda Sezen Aksu’nun büyük katkısını gördüm. Sezen Aksu benim fikir hocalarımdan biri. Başka da fikir hocam yok zaten. Sıkıştığım anda kapısını çalıyorum” diye konuştu.

Hazırladığı şarkıları Sezen Aksu’ya dinlettiğini açıklayan Kenan Doğulu, daha sonra bu 9 şarkıdan 3’ünü seçip, TRT’nin yolunu tuttuğunu söyledi. Bu 3 şarkıdan vazifesini en iyi yerine getirecek şarkıyı birlikte seçtiklerini anlatan sanatçı, “En büyük başarıya imza atacak şarkının ‘Shake İt Up Şekerim’ olduğunu düşündük” dedi. Seçilmeyen iki şarkı hakkında açıklama yapmak istemeyen sanatçı, diğer seçilmeyen şarkılarla birlikte iki şarkıyı da yeni oluşturacağı İngilizce albümünde değerlendireceğini söyledi.

ÇOK TERLEDİM AMA ŞARKI GÜZEL OLDU

Yarışma için hazırladığı şarkısına çok güvendiğini ifade eden Doğulu, “Bu kısa zamanda bir şeyler yapmak için gerçekten çok terledim ama şarkı çok güzel oldu. Herkesin güzel enerjisi arkamızda olursa, yarışmada sırtımız yere gelmez. Eurovision’un yurtdışına açılmak için çok faydalı olacağına inanıyorum. Önümüzdeki günler çok yoğun geçecek ve inanıyorum ki bu yoğunluk tatlı bir kupayla ödüllendirilecek” dedi. Doğulu, yarışmada vokal ve sahne şovları ile ilgili bir soruya ise, “Her türlü sürprize açık olalım abi” diye cevap verdi.

TAM DESTEK

Yarışmada Türkiye’yi temsil edeceğinin belli olmasının ardından sanatçı dostlarından tam destek aldığını da sözlerine ekleyen Doğulu, “Bana çok sayıda sanatçı telefon açtı. Birçoğu da mesaj ya da mail yoluyla bana ulaşmaya çalıştı. En önemlisi de bir yardım söz konusu olduğunda aradığım takdirde 1 saat içerisinde yanımda olacağını söyleyen sanatçı dostlarımın olması beni çok mutlu etti” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious