Doğum günü kutlarken öldü

Doğum günü kutlarken öldü.12178
  • Giriş : 26.06.2009 / 10:04:00

Ayağı kayarak Haliç'e düşen 17 yaşındaki genç kurtarılamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beyoğlu'nda Haliç kenarında arkadaşının doğum gününü kutlamak için sabah saat 04.00 sıralarında bir araya gelen gençler, yaşadıkları üzücü bir olayla şoke oldu. Deniz kenarında, hemen yanlarında bulunan 17 yaşındaki Samet Yozgat, ayağı kayarak denize düştü. Olayın duyulmasından sonra alarma geçen polisin çabaları da genci kurtarmaya yetmedi.

Batuhan isimli arkadaşlarının doğum gününü kutlamak için Halıcıoğlu'nda Haliç kenarında bir araya gelen gençler, yanlarında bulunan arkadaşları Samet Yozgat'ın denize düşmesiyle şoke oldu. Gençlerin yüzme bilmemesi nedeniyle Samet Yozgat, çaresiz bakışlar arasında uzun süre çırpındı. Gençler olayı hemen polise bildirdi ancak polis geldiğinde Samet Yozgat'ı kurtarmak için artık çok geçti.

Olayın şokunu yaşayan gençler, "Arkadaşın doğum gününü kutlamak için buraya gelmiştik. Ateş yakmak için deniz kenarına kadar kağıt toplamaya geldik. Samet'in ayağı kaydı ve denize düştü" şeklinde konuştular.
Çocuklarının denize düştüğünü haber alarak olay yerine gelen anne ile baba ise gözyaşlarını tutamadı. Sinir krizleri geçiren anne ve baba polis tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Aile daha sonra karakola götürüldü.

Samet Yozgat'ın olay sırasında yanında bulunan arkadaşları ve ailesi karakola götürülürken, olay yerine gelen deniz polisi de denizde uzun süre Samet Yozgat'ı aradı. Samet Yozgat'ın cesedi daha sonra dalgıçlar yardımı ile kısa sürede çıkarıldı. Samet Yozgat'ın cansız bedeni çıkarıldıktan sonra olay yerine gelen baba ise uzun süre oğlunun yanından ayrılmadı. Samet Yozgat'ın cesedi incelenmek üzere Adli Tıp morguna kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*