Doğum gününde, 3 kişiye hayat oldu

Doğum gününde, 3 kişiye hayat oldu.4234
  • Giriş : 01.02.2007 / 00:00:00

Buzlu yolda kayıp düşerek beyin kanaması geçiren, daha sonra da beyin ölümü gerçekleşen 47 yaşındaki İbrahim Kaya'nın organları ailesi tarafından bağışlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gaziantep'te Karagöz Caddesi'ndeki Turistik Çarşı önünde buzlu yolda kayarak düşen iki çocuk babası İbrahim Kaya beyin kanaması geçirdi. Çevredekiler tarafından Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne götürülen Kaya'nın beyin ölümü gerçekleşti.

Olaydan bir gün sonra hastanede beyin ölümünün gerçekleştiğini öğrenen Kaya'nın ailesi, iki böbreği, kalbi ve karaciğerini ihtiyaç duyulan hastalara nakledilmek üzere bağışladı. Bunun üzerine, Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi'nden gelen 5 kişilik uzman ekip, Kaya'nın kalbini yaklaşık 2 saat süren bir operasyonla aldı.

Kaya'nın kalbi Yüksek İhtisas Hastanesi'nde yatan kendisiyle aynı yaştaki Nurettin Nazlı isimli hastaya nakledilmek üzere özel uçakla Ankara'ya, diğer organları ise iki ayrı hasta için Adana Organ Nakli Araştırma ve Uygulama Merkezi'ne gönderildi. Kardeşi İbrahim Kaya'nın organlarını başka insanlara hayat vermek için bağışladıklarını kaydeden ağabeyi 53 yaşındaki Cuma Kaya, "Kardeşim İbrahim'i doğum gününde kaybettik. Aile fertleri olarak biz de onun organlarıyla başkalarının yaşamasını istedik" dedi.

İki yıl önce çalıştığı iplik fabrikasından ayrılan İbrahim Kaya'nın işsiz kalması sonucu eşi Zekiye ile boşandığı, 18 yaşında Yakup ve 16 yaşında Emin adında iki oğlu olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious