Doğum gününde müslüman oldu

Doğum gününde müslüman oldu.16800
  • Giriş : 19.06.2009 / 13:42:00

39 yaşındaki Fransız Kristoper Dussud, doğum gününde müslüman olarak adeta yeniden doğdu. Kristoper yeni hayatında Abdülkadir diye çağrılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Müslüman bir kadınla evli Fransız, Selimiye Cami'nde düzenlenen törenle Müslüman oldu ve Kristoper olan ismini Abdülkadir olarak değiştirdi.

İsviçre'de güvenlik görevlisi olarak çalışan ve Müslüman Fatma Çelikbilek Dussud'la evli Kristoper Dussud (39) İslamiyet'ten etkilenerek din değiştirmeye karar verdi.

Eşinin memleketi Edirne'ye eşiyle birlikte gezmeye gelen Kristoper Dussud, İslam Dini'nden ve Müslümanların yaşantılarının kendisini etkilediğini bildirerek Edirne Müftülüğü'ne başvurdu.

Dussud, Selimiye Camisi emekli din görevlisi Nadi Ersoy'un katıldığı törenle Selimiye Camii'nde Müslüman oldu.
Ersoy, törenin ardından müslüman olarak Abdülkadir adını alan Kristoper Dussud'a Türkçe ve Fransızca Kuran armağan etti. Müslüman olan Kristoper Dussud cami daha sonra şükür namazı kıldı.

Fatma Çelikbilek Dussud, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinin ilk kez Edirne'ye geldiğini ve Müslümanların yaşamından çok etkilendiğini belirterek, şunları söyledi: ''Eşim 3 yıldan beri İslam Dini'yle ilgileniyor. Edirne'ye ziyarete geldiğimizde de Müslümanlar'ın yaşantılarından çok etkilendiğini söyleyerek, Müslüman olma kararını açıkladı. Tesadüfen olsa Müslümanlığı doğum gününde seçmiş oldu.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*