Doğum gününde PKK'yı lanetledi

Doğum gününde PKK'yı lanetledi.22966
  • Giriş : 21.10.2007 / 14:48:00

Hakkari'de terör örgütünün saldırısı sonrasında 15 askerin şehit edilmesine tepki gösteren Sivaslılar, sokaklara döküldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkari'den gelen üzücü haber sonrasında eline terörü kınayan pankart ve yazı alan Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli Ergün Uğur (46), artık bundan sonra hiçbir askerin ölmemesini ve anaların ağlamamasını istediğini sokaklarda haykırdı. Cadde ve otomobillerdeki vatandaşlardan da destek gören Uğur, askere gideceğini belirterek jandarma kışlası önüne gitti. Burada bir süre bekleyen Uğur, sinir krizi geçirdi. Durumu fark eden jandarma yetkilileri, Uğur'un arkasından koşarak düşmesine engel olmaya çalıştı.

Bir süre yerde ayılması beklenen Uğur, askere gitmek istediğini belirtti. Bu arada olay yerinde hazır bulunan sivil polisler, Uğur'u vakit geçirmeden polis otosu ile hastaneye götürdü. Burada sakinleştirici iğne yapılan Uğur, "Genel Kurmay Başkanımız'a sesleniyorum. Ne olursunuz bu terör olayını bitirin" dedi.

1998 yılında vatani görevini yaptığı sırada beyin felci geçirdiği öğrenilen Mehmet Öztürk isimli vatandaş ise Cumhuriyet Meydanı'ndaki havuzun önüne gelerek elindeki 'Hepimiz Mehmetiz' yazılı döviz ve sırtındaki Türk bayrağı ile terör örgütlerini kınadı. Hakkari'de yapılan saldırılar karşısında elinden ancak bunun geldiğini söyleyen Öztürk, "Bugün doğum günüm. 36 yaşına giriyorum ancak acı haberle sarsıldım. Bu eylemi yapmaya karar verdim" dedi.

Diğer taraftan, bugün Sivas'ta birçok sendika ve sivil toplum kuruşunun terörü kınamak için eylem yapacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious