Doğum sancısını kesen iğne, hayatını kararttı

  • Giriş : 24.07.2007 / 14:43:00

Dünyadaki pek çok kadına doğum sırasında ağrı duymaması için enjekte edilen Epidural ilacı İngiliz Lisa Mann'in (30) hayatını karatmıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Doğum sırasında sancısını azaltmak için yapılan Epidural iğnesi sonrasında felç olan İngiliz anne, 5 yıllık bir mücadelenin ardından sağlığına kavuşup doğduğundan beri kucağına bile alamadığı çocuğunun elinden tutup yürümenin sevincini yaşıyor.

Dünyadaki pek çok kadına doğum sırasında Ağrı duymaması için enjekte edilen Epidural ilacı İngiliz Lisa Mann'in (30) hayatını karatmıştı.

Milyonda bir görülen bir alerjisi olan Lisa Mann, sinir sistemini etkileyen ilaç nedeniyle felç olmuştu. Genç kadını muayene eden doktorlar milyonda bir görülen bir genetik bozukluğu (TN) ve Epidural'in bunu tetiklediğini tespit etti.

İngiliz Daily Mail gazetesine korkunç yılları anlatan genç anne, "Benim için kızım Jesicca'nın elinden tutup yürümek birkaç yıl öncesine kadar sadece hayaldi. Aldığım ilaç anneliğimin 5 yılını hiç yaşayamamama neden oldu. Bu yıl ilk kez doğum gününde ağlamadım" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious