Doğum yapmaya giderken hayatını kaybetti

Doğum yapmaya giderken hayatını kaybetti.10580
  • Giriş : 17.06.2008 / 18:09:00

Samsun'da doğum yapmaya giderken, trafik kazası geçiren Pembe Özcan hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Samsun'da, dün yolcu otobüsünün şarampole yuvarlanması sonucu hayatını kaybeden 4 kişiden biri olan, 32 yaşındaki Pembe Özcan'ın cenazesi bugün memleketi Ordu'da toprağa verildi. Kız çocuğuna 7 aylık hamile olan Pembe Özcan'ın aynı otobüste bulunan ve kazadan hafif yaralı olarak kurtulan oğlu 6 yaşındaki Çağrı Özcan, annesinin tabutuna sarılıp, “Anne bizi bırakıp nereye gidiyorsun?” diyerek ağlaması yürekli burktu. Pembe Özcan'ın doğum için Ankara’dan memleketine geldiği öğrenildi.

Dün Ankara'dan Giresun'a giderken Samsun'un Tekkeköy İlçesi Gelemen Mevkii'nde şoförünün uyuması sonucu şarampole yuvarlanan yolcu otobüsünün içerisinde hayatını kaybeden 4 kişiden biri olan Pembe Özcan için bugün düzenlenen cenaze töreninde gözyaşları sel olup aktı. Ordu merkeze bağlı Teyneli Köyü'nde düzenlenen cenaze törenine yaklaşık 500 kişi katıldı.

Ankara'da özel bir şirkette eşi 35 yaşındaki Ali Özcan'la birlikte çalışan Pembe Özcan'ın 7 aylık hamile olduğunu söyleyen yakınları, “Buraya şirketinden izin alıp doğum için geliyordu. Çocuğunu memleketi Ordu'da doğuracaktı. Çok acı bir ölüm. Acısı hepimizin yüreğini dağladı” dedi. Ailenin tek çocuğu olan ve kazadan hafif yaralı olarak kurtulan 6 yaşındaki Çağrı Özcan'ın tabutun başından biran olsun ayrılmaması ve “Anne bizi bırakıp nereye gidiyorsun?” diyerek ağlaması herkesi duygulandırdı. Ailesini köye gönderen baba Ali Özcan ise eşinin ölüm haberinin ardından geçirdiği sinir krizleri nedeniyle verilen sakinleştirici ilaçlarla yakınlarının yardımıyla ayakta güçlükle durdu. Pembe Özcan Teyneli Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından aynı yerde aile kabristanlığında toprağa verildi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious