Doğum yeri: kamyonet kasası

Doğum yeri: kamyonet kasası.8331
  • Giriş : 24.12.2007 / 16:21:00

Yoksulluk ve sefaletin vurduğu ailelerden birisi olan Karaca ailesinin annesi Fatma, kamyonet kasasında doğum yapmak zorunda kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Doğumdan sonra Silifke Devlet Hastanesi’ne götürülen Fatma Karaca, doktor kontrolünden sonra kamyonet kasasındaki evlerine döndü.

3 yıldır kamyonda yaşıyorlar
2,5 yaşındaki Ali ve 1,5 yaşındaki Zeynel’den sonra şimdi de Nazmiye adını verdikleri bir bebekleri olan Karaca’ların annesi Fatma, “3 yıldır kamyonet kasasında yaşam mücadelesi veriyoruz. Kışın zor günler geçiriyoruz. Çocuklarımız aç, üzerlerinde giyecek bir şeyleri yok. Kocamın işi yok, bizim de güvencemiz yok” diyerek yaşadıkları çileyi dile getiriyor.

Eşi Zeynel (43), çocukları 2.5 yaşındaki Ali ve 1.5 yaşındaki Zeynel ile birlikte kamyonet kasasında yaşayan Fatma Karaca (30), 3. çocuğu Nazmiye'yi eşinin de yardımıyla kamyonet kasasında doğurdu. Doğum sonrası eşi tarafından hastaneye kaldırılan kadın, doktor muayenesinin ardından ailesiyle yaşadığı kamyonet kasasına döndü.

Sağlıksız koşullarda doğum yapan Fatma Karaca, artık kamyonet kasasında yaşamak istemediklerini belirterek, kendilerine yardım eli uzatılmasını istedi. Karaca, "3 yıldır kamyonet kasasında yaşam mücadelesi veriyoruz. Kış şartlarında zor günler geçiriyoruz. Kamyonet kasasının ortasına kurduğumuz soba ile ısınmaya çalışıyoruz. Çocuklarımız aç, üzerlerinde giyecek bir şeyleri yok. Üstelik kamyonet kasasında bir bebek dünyaya getirdim.

Doğumdan sonra ambulansla Silifke Devlet Hastanesi'ne kaldırdılar. Hastanede bize 56 YTL'lik borç çıkarıp, senet imzalattılar. Biz geçimimizi sürdüremezken bir de bu parayı nasıl ve neyle bulur, öderiz? Biz insanca yaşamak istiyoruz. Devletten tek odalı da olsa bir ev ve eşime iş verilmesini istiyoruz. Perişan haldeyiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious