'Doğu'nun ağıtı Batı'nın anıtı'

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Dışişleri Bakanlığı'nda Gül tarafından açılan AK Parti Sakarya Milletvekili Gündüz'ün resim sergisi büyük ilgi gördü. Gündüz sergisi için, “Doğu'nun ağıtı Batı'nın anıtı oluyor” dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Sakarya Milletvekili Süleyman Gündüz'ün Dışişleri Bakanlığı'nda açtığı resim sergisi büyük ilgi gördü. Süleyman Gündüz resim sergisi için, “Doğu'nun ağıtı Batı'nın anıtı oluyor. Her resimle bir öykü, bir şiir yazmaya çalıştım" yorumunda bulundu. Dışişleri Bakanlığı Suna Çokgür Ilıcak Sanat Galerisi'ndeki serginin açılışını yapan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ise, yaptığı konuşmada, çok özel bir serginin açılışını yapmaktan onur duyduğunu ifade ederek, "Gündüz'ün fotoğraflarına bakınca ruhundaki inceliği, dünya olayları karşısında gösterdiği duyarlılığı eminim ki farkedeceksiniz" dedi. Gündüz'ün hayat hikayesine bakıldığında ne kadar çok yönlü bir kişilik olduğunun anlaşılacağını belirten Gül, "Onun bu niteliği bir yandan sanatına yansırken, diğer yandan ülkesine hizmet için seçtiği alanlardaki başarılarını da etkiliyor" diye konuştu. Açılışa Bakan Gül'ün yanısıra çok sayıda milletvekili katıldı.

HER KAREDE BİR ÖYKÜ

Fotoğrafları hakkında Yeni Şafak'a bilgi veren Gündüz, dünyanın her yerinde Doğu-Batı, Kuzey-Güney ayrımının olduğuna dikkat çekti. Gündüz, "Doğu'nun ağıtı, Batı'nın anıtı oluyor. Güney'in ağıtı da Kuzey'in" dedi. Çektiği her kare ile bir öykü, bir şiir yazmaya çalıştığını söyleyen Gündüz, leğen içinde çocuğunu yıkayan kadın fotoğrafını göstererek, "Terkettiğimiz, terketmeye çabaladığımız hayat bu" şeklinde konuştu. Sergi 30 Kasım'a kadar iş günlerinde mesai saatleri içinde gezilebilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious