Doğunun buz hokey takımı

Doğunun buz hokey takımı.27828
  • Giriş : 15.01.2008 / 13:59:00

Erzurum Gençlik ve Spor Müdürlüğü Buz Hokeyi Takımı, ilk kez buz üzerinde antrenman yaptı. Sporcular Atatürk Anıtı önündeki havuzda sıfırın altında 30 derece soğukta buz tutan havuzda çalıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

2007 yılının yaz aylarında kurulan ve antrenörler Serhat Enyüce ile Abdulhadi Çintimar gözetiminde sadece kapalı spor salonunda çalışan sporcular, ilk kez mübasaka elbiselerini giyerek Erzurum'un merkezinde bulunan havuzda antrenman yaptı. Erzurumlular ise ilk kez buz hokey takımını canlı olarak izledi. Aynı zamanda doğal buz paten pisti olarakta kullanılan havuzda Erzurum Gençlik ve Spor Müdürlüğü Buz Hokey Takımı sporcularından bazıları buz üstünde ayakta durmakta zorlandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, takımlarının Erzurum'da ilk kez görücüye çıktığını belirterek, malzemelerinin İsviçre'den geldiğini bildirdi. Buz hokeyi takımının yaz süresince Kocaeli'nde kamp yaptığını hatırlatan Çintimar, malzemeler gelmeden önce takımın Erzurum Polis Meslek Yüksek Okulu Spor Salonu'nda antrenman yaptığını anlattı. Çintimar, ''Takımımız artık çalışmalarına buzda devam edecek. Bundan sonra çalışma temposunu arttıracağız. Hem buz hokeyi liginde iddialı olacağız, hem de Erzurum'da yapılacak olan 2011 Dünya Üniversiteler arası Kış Spor Oyunları'na sporcu hazırlayacağız. Öncelikli hedefimiz Erzurum'da yapılacak olan oyunlarda Buz Hokeyi Milli Takımı'na 3-4 tane sporcu vermek. Ayrıca seneyede Türkiye liginde şampiyon olmak." dedi.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious