Doğunun en büyük hastanesi Şanlıurfa'ya kuruluyor

  • Giriş : 30.04.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa'da, doğunun en büyük hastanesinin temeli düzenlenen bir törenle atıldı. 30 milyon dolara mal olacak hastane 2007 yılının temmuz ayında hizmete girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hastanede yeni doğan ünitesinden yanık tedavi merkezine kadar her türlü birimin kurulacağını anlatan Baysal, kurulacak hastanenin 30 milyon dolara mal olacağını söyledi.

Kurulacak hastaneyle nüfusu 2 milyona yaklaşan Şanlıurfa'ya ve çevre illere rahatlıkla hizmet verebileceklerini ifade eden Baysal, hastanenin bölgedeki bilimsel toplantılara ev sahipliği yapabilecek şekilde dizayn edileceğini aktardı.

216 yatak kapasiteli hastane, 26 bin metre karelik kapalı alanı ile Türkiye'nin en büyük üçüncü hastanesi olacak. Hastane hizmetinin yürütülmesi için 100 doktor, 200 hemşire ve yaklaşık 400 idari ve teknik sağlık personeli görev yapacak. Hasta yatak odalarının yüzde 80'i tek kişilik olacak ve odalarda tuvalet, banyo, lavabo, TV ve müzik seti bulunacak. Hastanenin tüm iç mekanları iklimlendirme sistemi ile ısıtılıp soğutulacak. Hastane yapısı 2 bodrum kat ve 6 normal kattan oluşacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious