Doğurganlık oranı ile birlikte okul ihtiyacı da artıyor

  • Giriş : 17.06.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan, ilde doğurganlık oranı çok yüksek olduğu için okul ihtiyacının da hızla arttığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Durum böyle olunca mevcut okulların ihtiyaca cevap vermekte zorlandığını dile getiren Vali Yavaşcan, bir an önce yeni okulların yapılması gerektiğine işaret etti.

Harabe ve döküntü olan okulların da elden geçirilmesi gerektiğini anlatan Vali Yavaşcan, bu problemleri aşmak için ciddi bir ödeneğe ihtiyacın olduğunu vurguladı.

Derslik problemi ve okula gitmeyen çocukların Şanlıurfa'da önemli bir problem oluşturduğunu dile getiren Vali Yavaşcan, "Şanlıurfa'da derslik yetersizliğini aşmaya çalışıyoruz. Bu yıl ilgili bakanlık şehre 1 milyon YTL onarım için ödenek gönderdi. Fakat bu para da maalesef istediğimiz mesafeyi geçmeye yetmiyor." diye konuştu.

Merkezde bulunan 47 okulun tamir, bakım ve onarımı için çıkarılan rakamın 1 milyon 845 bin YTL olması ne kadar ciddi bir sıkıntı yaşadığımızı gözler önüne serdiğini kaydeden Vali Yavaşcan, "Okul sorununu aşmak için bütün hayırsever işadamlarına durumu iyi olan kamu kuruluşlarına, sivil toplum örgütlerine sesleniyorum. Okul yapmak isteyen veya okulların tamir, bakım ve onarımını üstlenmek isteyenler varsa, elinden ne geliyorsa yapsınlar. Geçen gün Bilecik'te hayırsever bir işadamının 1 milyar dolarlık nakit para yardımında bulunması, aslında bölge insanının eğitime vermiş olduğu değeri gösteriyor." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious