'Doktor ithal edeceklerine kendi doktorlarına imkan sağlasınlar'

  • Giriş : 22.02.2006 / 00:00:00

Anavatan Partisi (ANAP) Alanya İlçe Başkanı Şevki Türktaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dışardan doktor ithal edeceğini söylemesinin toplum tarafından yadırganarak esefle kınandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şevki Türktaş'ın başkanlık yaptığı toplantıya Emişbeleni Belediye Başkanı Ali Balcı, İl Genel Meclis Üyesi Hasan Süvari, parti yönetim kurulu üyeleri ile partililer de katıldı.

Toplantıdan sonra basına açıklama yapan Türktaş, özel ve devlet hastanelerinde görev yapan birbirinden uzman doktorların varlığını kimsenin inkar etmeye hakkı olmadığını ifade etti. Türktaş, "Hastanelerimiz ve doktorlarımız her zaman görev başında. Başbakan dışardan doktor ithal edeceğine kendi doktorlarına daha geniş iş imkanı sağlasın." dedi. Türküz demekten çekinen AK Parti zihniyetinin başı sıkıştıkça Atatürk'e sığındığını kaydeden Türktaş, AK Parti'nin içi ile dışının birbirinden farklı olduğunu söyledi. "Büyük önder Atatürk bile, hasta yatağındayken 'beni Türk hekimlerine emanet edin' demiş. Böylelikle Türk hekimlerine olan güvenini ve verdiği önemi ortaya koymuştur." diyen Türktaş, AKP'nin siyasi rant üzerine kurulmuş bir parti olduğunu belirtti. Patatesi, soğanı, biberi, patlıcanı, portakalı, muzu ithal eden AK Parti zihniyetinin şimdi de doktor ithal etmeye çalıştığına işaret eden Türktaş, AK Partiye seslenerek "Allahınızı dininizi severseniz bari hiç olmazsa sağlığımızla oynamayın." diye konuştu.

Türkiye'de halkın yüzde 95'inin sefalet içinde yaşadığını söyleyen Türktaş, ülke kaynaklarının sadece yüzde 5'inin mutlu bir azınlığa aktarıldığını öne sürdü. Halkın üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi kimsenin sesi çıkmadığını kaydeden Türktaş, yapılacak ilk seçimde halkın AK Partiye gereken cevabı vereceğine inandığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious