Doktora ‘Bıçak parası' baskını

  • Giriş : 21.02.2007 / 00:00:00

BURSA'nın İnegöl İlçesi'nde Devlet Hastanesi'nde ameliyat edeceği bir hastanın yakınından ‘Bıçak parası' olarak 350 YTL aldığı öne sürülen 53 yaşındaki Dr. M.A.C. gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İnegöl'de oturan Niyazi Y., burnundan rahatsız olan oğlu Bilal Y.'yi, dün sabah saatlerinde İnegöl Devlet Hastanesi’ne götürdü. Bilal Y.’yi muayene eden 27 yıllık KBB uzmanı Op.Dr. M.A.C. hastanın ameliyat olması gerektiğini belirterek babası Niyazi Y.'den akşam saatlerinde muayenehanesine gelmesini istedi. Oğlunu yanına alan Niyazi Y., akşam Dr. M.A.C.'nin muayenehanesine gitti.

Bilal Y.'yi burada bir kez daha muayene eden doktor iddiaya göre Niyazi Y.'den Devlet Hastanesi'nde yapacağı ameliyat için ‘Bıçak parası' olarak 400 YTL istedi. Muayene ücreti olan 100 YTL'yi ödeyen Niyazi Y., bu parayı bulmak için doktordan zaman isteyip, ayrıldı. Buradan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Cumhuriet Savcılığı’na giden Niyazi Y., doktor hakkında şikayette bulundu. Polisler bunun üzerine seri numaraları alınan 400 YTL'yi Niyazi Y.'ye vererek doktorun muayenehanesine gitmesini istedi. ‘Bıçak parası’ konusunda doktorla pazarlık yapıp, 350 YTL'ye anlaştığı iddia edilen Dr. M.A.C., paranın sekretere teslim edilmesini istedi.

Parayı muayenehane sekreterine teslim eden Niyazi Y.'nin dışarı çıkması ardından içeriye baskın düzenleyen polis, sekretere teslim edilen seri numarası alınan paraları ele geçirdi. Gözaltına alınan Dr. M.A.C. sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, ifadesine başvurulan sekreter serbest bırakıldı. Soruşturmaya İnegöl Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious