Doktordan ne istediniz

  • Giriş : 10.07.2006 / 00:00:00

Yaralı ve yakını, hastanede doktoru ve güvenlik görevlisini bıçakladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, N.Ç, Rukiye Ç. ve Ramazan Ç, bir düğün töreni için ilçeye bağlı Kıralan beldesine giderek, 20 YY 264 plakalı otomobille gelin almaya giden konvoya katıldılar. Konvoyda giderken 10 yıl öncesine dayanan kan davası nedeniyle hasımları oldukları iddia edilen A.A. ve M.A, av tüfeğiyle düğün konvoyundaki otomobile ateş etmesiyle N.Ç. çenesinden yaralandı. Yaralı bir otomobille Denizli Devlet Hastanesi'ne getirilen N.Ç'ye Acil Serviste görevli Dr. Sabri Demir, ilk müdahaleyi yaptı.

Dr. Demir, yaralıya bir uzmanın bakması gerektiğini söyledi. Ancak, uzman hekimin geciktiğini iddia eden yaralı N.Ç. ve yakınları Dr. Demir ile tartışmaya başladı. Tartışmada olayı sakinleştirmeye ve doktoru korumaya çalışan hastane güvenlik görevlisi Abdullah Demir'i öğretmen olduğu ifade edilen T.Ç. de bacağından yaralarken, N.Ç. de yanındaki doktoru bacağından ve elinden yaraladı.

Hastane güvenlik görevlisi Abdullah Demir olayla ilgili yaptığı açıklamada "Kurşunlama olayından dolayı yaralı gelmişti. doktor bekliyorduk. doktor geç geldiği için bağırıp çağırmaya başladılar. Bizde görevimiz olarak müdafaa ettik. Ondan sonra şahıslar bizle kavga etmeye başladılar ve bıçakla yaraladılar." dedi.

Yaralama olayına karışan grup, Denizli Devlet Hastanesi'nden ayrılıp özel Tekden Hastanesi'ne giderken yolda polis ekibi tarafından yakalandı. N.Ç. tedavisinin yapılması için Pamukkale Üniversitesi Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Olayla ilgili olarak T.Ç. ve yanlarında bulunan M.Ç. gözaltına alındı.

Görev yaptıkları hastanede tedavi altına alınan Dr. Demir ile güvenlik görevlisi Demir'in durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious