Doktorlara göz altı

  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

Balıkesir’de ’evrakta sahtecilik’, ’kamu kuruluşlarını dolandırma’ ve ’irtikap’ suçları işlendiği iddiasıyla özel sağlık polikliniklerine düzenlenen operasyonda 12 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Doktorlardan 3’ü daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere kefaletle serbest bırakıldı.

Emekli Sandığı müfettişlerinin şikayetini değerlendiren Edremit Emniyet Müdürlüğü Kaçakcılık ve Organize Suçlar Bürosu ekipleri, geçtiğimiz pazartesi günü Akçay Beldesi’nde faaliyet gösteren Özel Akçay Polikliniği, Özel Ege Polikliniği ve Özel Eybek Polikliniği’ne baskın düzenledi. Yapılan baskınlarda polikliniklerdeki dosya ve bilgisayarlara el konulurken, bazı hemşire ve doktorlar gözaltına alındı. Aralarında Edremit Devlet Hastanesi’nde görevli bir doktorun da bulunduğu zanlılar, Edremit Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından önceki gün adliyeye gönderildi. Zanlıların Edremit Cumhuriyet Savcılığı’ndaki sorgusu gece geç saatlerde tamamlandı.

Dün nöbetçi mahkemeye sevkedilen zanlılardan Edremit Devlet Hastanesi doktorlarından A.O. (39) ile özel polikiliniklerde çalışan doktorlar S.K. (45), E.N.O. (46), H.K. (43), H.Ü. (44), Ç.Ö. (41) ve hemşire G.U. (42) tutuklandı. Tutuklanan şahıslar Burhaniye Cezaevi’ne gönderildi. Diğer 5 zanlı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Tutuklu doktorlardan S.K., E.N.O., ve H.K., avukatlarının Asliye Ceza Mahkemesi’ne yaptıkları itiraz sonucu bir günlük tutukluluğun ardından 10 bin YTL kefaletle serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious