Doktorların yeni maaşları böyle olacak

Doktorların yeni maaşları böyle olacak.8647
  • Giriş : 10.07.2009 / 10:49:00

Doktorlar hem muayenehane açıp hem de devlet hastanesinde çalışamayacak. Tam gün yasası adı verilen düzenlemeyle en düşük ve en yüksek doktor maaşları şöyle:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Sağlıkta tam gün yasası" adı verilen düzenleme, doktorlara zam olarak yansıyacak. En düşük doktor maaşı 6 bin en yükseği ise 17 bin TL'ye çıkacak!

Hem muayenehane açıp hem de devlet ve üniversite hastanesinde çalışan doktorlar itiraz etti. Ancak Sağlık Bakanlığı geri adım atmadı. Sağlıkta "tam gün" yasa tasarısı Meclis gündemine geldi.

Tasarı Meclis gündeminde görüşülmeye beklerken, Sağlık Bakanlığı doktor maaşlarında önemli artışlar için hazırlıklara başladı. Muayenehanesini kapatıp devlet hastanesine gelen doktorların gelir kayıplarının önlenmesi planlanıyor.

Buna göre üniversite hastanesinde çalışan bir asistan doktorun maaşı yan ödemeleri ile birlikte 6 bin 500 lira olacak, yardımcı doçent13 bin 500 lira, doçent 14 bin 600 lira, profesör ise 17 bin 100 lira maaş alacak.

Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde çalışan bir pratisyenin maaşının yan ödemeleri ile birlikte, 5 bin 950 liraya yükselmesi bekleniyor. Bu hastanelerde görev alan bir uzaman doktorun maaşı 10 bin 800 lira, klinik şef yardımcısının maaşı 12 bin 500 lira, klinik şefinin maaşı ise 12 bin 850 lira olacak.

Tasarı askeri doktorların maaşını da yeniden düzenledi. TSK kadrolarında bulunan doktorlara ek ödeme hakkı bulunmuyor. Askeri doktorların maaşı, askeri hakim ve savcıların maaşı emsal alınarak hesaplandı. Yasa çıktıktan sonra Albay doktor, 5 bin 360 lira, Kıdemli Albay doktor 6 bin 297 lira, Tuğgeneral doktor 6 bin 921 lira maaş alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*