Doktoru Mehmet Gül'ü anlattı

Doktoru Mehmet Gül'ü anlattı.9694
  • Giriş : 13.03.2008 / 23:29:00

MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Gül'e müdahale eden doktor, Gül'ün hastaneye getirilişini anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yaklaşık 5 gün önce Ukrayna'ya giden ve orada hayatını kaybeden eski MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Gül'e müdahale eden doktor, Gül'ün hastaneye getirilişini anlattı.

Gül, dün akşam saat 10.00 gibi yüksek ateş belirtisiyle fenalaşarak Özel Boris Hastanesine kaldırıldı. Gül'ü hastaneye kaldıran işadamlarının hastaneyi yeterli bulmaması üzerine daha teşekkülü bir devlet hastanesine nakledilen Gül, kaldırıldığı Kiev 17. Numaralı Devlet Hastanesi'nde yaşam destek ünitesine bağlandı. Komaya giren Gül, saat 17.30'da hayata gözlerini kapadı.

Gül'ün doktoru ve hastanenin Başhekim Yardımcısı Ruslan Tışko, yaptığı açıklamada Gül'ün hastaneye çok ağır bir halde getirildiğini ve nasıl bu derece ağır hale geldiğini henüz tespit edemediklerini söyledi. Gül'ün hastaneye geldiği andaki durumun ağırlığına vurgu yapan Tışko, eski milletvekilinin "o haliyle hangi ülkede olursa olsun hayatta kalma şansının çok az olduğunu" belirtti.

Başhekim Yardımcısı, Gül'e dünya ve Avrupa standartları uygun şekilde ilk müdahalenin yapıldığını kaydetti. Tışko bütün müdahalelerine rağmen, "Komaya giren Gül'ün hayati tehlikeyi atlatamadı" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious