Doktorun banka hesabını boşalttılar

Doktorun banka hesabını boşalttılar.19837
  • Giriş : 25.06.2009 / 15:44:00

Bitlis'in Tatvan ilçe Devlet Hastanesinde pratisyen hekim olarak görev yapan Dr. Kubilay Savaş'ın, bir bankada bulunan vadeli mevduat hesabından 30 bin TL çalındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dr. Savaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mevduat hesabındaki 30 bin TL'nin, bankanın ''internet bankacılık'' hizmetinin güvenliğini sağlayamaması nedeniyle çalındığını iddia etti.

Hesabındaki paranın çalınmasıyla birlikte 12 yıllık birikiminin bir anda yok olduğunu belirten Dr. Savaş, bankaların internet bankacılık alanında yazılı ve görsel alanda sürekli reklam yaptığını, ancak gerekli güvenlik önlemini almadığını savundu.

Savaş, şöyle konuştu:

''Bir bankada açtırdığım, vadeli mevduat hesabımdan, 12 yıllık birikimim olan 30 bin liram maalesef bir anda yok oldu. Bu para, eşimin ve çocuğumun geleceği içindi. Para internet bankacılık yoluyla üçüncü kişi tarafından başka bir bankaya havale edilerek çekilmiş. M.E. adındaki kişi, bu parayı internet üzerinden İstanbul'da bulunan Akbank'ın bir şubesine aktarmış. Daha sonra bu parayı oradan çekmiş. Bunu öğrenince ne yapacağımızı şaşırdık ve çok mağdur olduk. Eğer bankalar gerekli güvenlik önlemini alamıyorsa, niye bu sistemi devam ettiriyorlar? İnternet bankacılık sistemi yüzünden mağdur oldum. Başka insanların mağdur olmasını istemiyorum.''

Söz konusu bankadan parasını talep ettiğini, ancak bankanın bu talebi ret ettiğini iddia eden Savaş, bu nedenle mahkemeye başvuracağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*