Doktorun yanlış teşhisi mi öldürdü?

Doktorun yanlış teşhisi mi öldürdü?.12323
  • Giriş : 27.08.2008 / 23:00:00
  • Güncelleme : 27.08.2008 / 23:29:04

Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesinde kaldırıldığı hastanede ölen ve kan tahlilinde KKKA hastalığı ile ilgili pozitif bulgulara rastlan M.A.'nın (58) kardeşinden hastaneye tepki geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fikret A, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 12 Ağustosta rahatsızlanan ağabeyinin önce ilçedeki sağlık ocağına, ardından Osmaniye'deki Özel İbni Sina Hastanesine kaldırıldığını, buradan enfeksiyon, karaciğer ve böbrek yetmezliği bulgularıyla Adana'daki Özel Yüreğir Başkent Hastanesine sevk edildiğini söyledi.

5 gün yoğun bakımda tedavisi süren ağabeyinin, 18 Ağustos tarihinde hayatını kaybettiğini belirten Fikret A, ağabeyinin ölümüyle ilgili ''Sebepsiz Mikro Organ Yetmezliği'' şeklinde raporu tutulduğunu, 5 gün sonra ise Özel Yüreğir Başkent Hastanesi tarafından kendilerine telefon edilerek, ''Ağabeyiniz KKKA hastalığından öldü. Ailenizde ateşi yüksek olan varsa hemen en yakın sağlık kuruluşuna gitsin. Ağabeyinizin kullandığı eşyaları imha edin'' denildiğini ileri sürdü.

Fikret A, ağabeyini yüksek ateş rahatsızlığı ile götürdükleri tüm hastanelerde, 'kene ısırması olabilir' uyarısında bulunduklarını iddia ederek, ''Hiç kimse bizi dikkate almadı. Ağabeyim 30 yıldır hayvancılık yapıyor. İki katlı evinin alt katında koyun, keçi ve inekleri kalıyor. Hayvancılık yaptığı bu süre içerisinde hiç rahatsızlanıp doktora gitmedi. Kene ısırmasından şüphelendik, doktorlar bizim uyarımızı dikkate almadı. Ağabeyime yanlış teşhis konuldu'' dedi.

Fikret A, Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin 3 gündür evlerinde, KKKA hastalığı ile ilgili ilaçlama ve ailede ortaya çıkabilecek belirtilere karşı çalışma yaptığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*