Dolandırıcı bankacılar İzmir'de yakalandı

Dolandırıcı bankacılar İzmir'de yakalandı.11420
  • Giriş : 19.11.2008 / 23:35:00

Antalya'da özel bir bankada, ABD'de yaşayan bir müşteriye ait 1 milyon 357 bin doları zimmetine geçirdiği iddiasıyla aranan F.E. ve eşi, İzmir'de teslim oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

A.A muhabirinin aldığı bilgiye göre, bugün İzmir Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'ne teslim olan çifti İzmir'den almak için Antalya Mali Büro ekipleri de harekete geçti.

Çiftin, yarın Antalya'ya gönderileceği öğrenildi.

-OLAYIN GEÇMİŞİ-

Özel bir bankanın Antalya il merkezindeki bir şubesinde, Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak görev yapan F.E. (35), 11 Kasım 2008 tarihinde, ABD'de yaşayan bir müşterisinin banka şubesine gelmesi üzerine, rahatsızlandığını söyleyerek bankadan ayrılmış ve bir daha işe dönmemişti.

Genç kadının evine gitmemesi üzerine yakınları polise kızları F.E. ve eşi S.E'ye ulaşamadıklarını bildirerek, kayıp ihbarında bulunmuştu.

Antalya polisi banka çalışanı ve eşinin kaybolması üzerine geniş çaplı soruşturma yürütürken, F.E'nin çalıştığı bankada da inceleme başlatılmıştı.

Banka müfettişlerinin incelemesi sırasında F.E'nin işlem yapmaya yetkili olduğu hesaplardan birinin içinin boşaltıldığı, hesap sahibinin ABD'de yaşayan Türk müşteri M.T. olduğu belirlenmişti.

Bir işi için ABD'den Antalya'ya gelen ve parasını çekmek üzere 11 Kasım 2008 tarihinde banka şubesine giden M.T'nin, bankaya uğramasıyla F.E'nin karıştığı iddia edilen 1 milyon 357 bin dolarlık zimmet ortaya çıkmıştı.

Bankanın özel müşterilerinden M.T'nin hesabıyla ilgili tüm işlemleri yapmaya yetkili olan F.E'nin, yanına gelen M.T'yi gördüğünde rahatsızlandığını söyleyerek işlemlerini bir başka çalışanına devrettiği ve şubeden ayrıldığı saptanmıştı.

İşlemi devralan diğer banka görevlisi, M.T'nin 1 milyon 357 bin dolar bulunan hesabının boş olduğunu tespit ederek, banka yöneticilerine haber vermiş, banka müfettişlerince başlatılan incelemede, hesapta bulunan 1 milyon 357 bin doların zimmete geçirildiği belirlenmişti.

Bunun üzerine, müşterinin hesabından sorumlu F.E. hakkında, banka yetkililerince Antalya Cumhuriyet Savcılığına zimmet iddiasıyla suç duyurusunda bulunulmuş, Antalya Cumhuriyet Savcılığı da F.E. hakkında ''bankacılık zimmeti'' suçlaması kapsamında soruşturma başlatılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*