Dolandırıcı sahte doktor, suçüstü yakalandı

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Yozgat Devlet Hastanesi'ne giderek, kendisini yeni atanan doktor olarak tanıtan 41 yaşındaki Mustafa Y., döviz bürosu sahibini dolandırmaya çalışırken yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Döviz bürosu sahibi Yaşar Güder'i hastaneden arayıp, kendisini ‘Doktor Bülent’ olarak tanıtan bir kişi, “15 bin YTL tutarında döviz alacağım. Yozgat Devlet Hastanesi'ne getirin” dedi. Yıllar önce bu şekilde 64 bin Mark’ı dolandırılan döviz bürosu sahibi Güder, kendisine söylenen isimde bir doktorun hastanede görev yapıp yapmadığını araştırdı. Hastanede bu isimde bir doktor olmadığını öğrenen Güder, durumu polise bildirdi. Sivil polislerle birlikte hastaneye giden, Yaşar Güder, ‘Doktor Bülent’ adlı kişiyle buluştu ve elindeki içine kağıt doldurduğu gazete kağıdına sarılı tomarı bu kişiye verdi. Bu sırada harekete geçen kişiler sahte doktoru yakaladı. Gerçek kimliğinin Mustafa Cavit Kaan Y. olduğu belirlenen sahte doktor gözaltına alındı.
Daha önce de dolandırıldığını için tedbirli davrandığını söyleyen döviz bürosu sahibi Yaşar Güder, olayı şöyle anlattı:
“Öğleden sonra kendisini ‘Doktor Bülent’ diye tanıtan bir kişi, döviz bürosunu arayarak 15 bin YTL tutarında döviz almak istediğini söyledi ve benimle pazarlık yaptı. Hastanede olduğunu ve çıkamadığını belirterek, bir elemanın hastaneye parayı getirmesini istedi. Ben de durumdan şüphelenerek polisi aradım. Gazete kağıtlarını cebime koyarak polisle hastaneye gittik. Kendini doktor Bülent olarak tanıtan bu kişi polis tarafından yakalandı.” Güder, dolandırıcıların teknolojiyi kullandıklarını belirterek, “Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesine girerek yeni atanan doktorların isimlerine bakıp, esas doktordan önce oraya gidiyorlar” diye konuştu.
doktor odasında görevli hemşireyi de yeni atanan doktor olduğuna inandıran Mustafa Cavit Kaan Y.'nin yapılan üst aramasında değişik isimlere düzenlenmiş sahte ehliyet ve nüfus cüzdanı ele geçirildi. Mustafa Cavit Kaan Y.'nin İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından da dolandırıcılık suçundan arandığı ve çok sayıda suç kaydının bulunduğu belirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious