Dolandırıcılığın arkasından sabıkalı çit çıktı

Dolandırıcılığın arkasından sabıkalı çit çıktı  .9207
  • Giriş : 28.02.2008 / 10:00:00
  • Güncelleme : 28.02.2008 / 10:11:33

İstanbul'da firmalara karşılıksız çek vererek dolandıran ve kazandıkları paralarla lüks bir yaşam sürdükleri iddia edilen imam nikahlı çift gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Haklarında toplam 15 ayrı arama kararı bulunan çiftin iki ayrı tekstil şirketi bulunduğu ve karşılıksız çıkan çekler nedeniyle yasal sorumluluktan kaçmak için bu şirketleri akrabalarının üzerine yaptırdıkları ileri sürdüldü. Dolandırıcılığın boyutunun yaklaşık 200 bin YTL olduğu tahmin ediliyor.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından ortaya çıkartılan dolandırıcılık olayı polisi bile şaşırttı. Gülten B. ve Muammer Ç. isimli imam nikahlı çiftin haklarındaki arama kararları ekipleri harekete geçirdi. Gülten B. hakkında 5, Muammer Ç. hakkında 10 ayrı arama kararı çıkması üzerinde araştırma başlatan polis, zanlıların izini Bahçelievler'de lüks bir sitede buldu. Kendi üzerlerine kayıtlı olmayan lüks sitedeki evde gözaltına alınan zanlılar İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Operasyonun ardından zanlılarla ilgili ilginç ayrıntılara da ulaşıldı. Karşılıksız çek vererek piyasayı yaklaşık 200 bin YTL civarında dolandırdıkları iddia edilen çiftin, yasal olarak zor durumda kalmamak için ellerindeki gayrimenkulleri ve şirketleri başkalarının üzerine yaptırdıkları belirlendi. Merter'de 2 ayrı tekstil firması sahibi oldukları belirlenen zanlılardan Gülten B.'nin 2003 yılından, Muammer Ç.'nin ise 2002 yılından bu yana aranmaları bulunduğu öğrenildi.

Dolandırıcılıktan elde ettikleri paralarla lüks bir hayat yaşayan zanlı çiftin iki çocuğu bulunduğu ve çocuklarını özel okulda okuttukları belirlendi. Haklarında açılan davalara katılmayan ve bu nedenle de kesinleşmiş hapis cezaları bulunmayan çiftin karşılıksız çek vermek, hileli iflas gösterme ve dolandırıcılık suçlarından yargılanacakları belirtildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlılardan Gülten B. Bakırköy, Muammer Ç. ise Küçükçekmece Adliyesi'ne gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious