Dolandırıcılık operasyonunda 11 tahliye

Dolandırıcılık operasyonunda 11 tahliye.16182
  • Giriş : 05.07.2008 / 14:15:00

Manisa'da 2 ay önce düzenlenen dolandırıcılık operasyonu kapsamında tutuklanan 11 kişi tahliye oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yaklaşık 2 ay önce düzenlenen, aralarında hekim, eczacı ve eczane kalfalarının bulunduğu ''rüşvet, sahtecilik ve dolandırıcılık operasyonu'' kapsamında tutuklanan 13 kişiden 11'i, bir üst mahkemeye yapılan itiraz sonucu tahliye edildi.

Alınan bilgiye göre, Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince olaya karıştıkları iddiasıyla yakalanarak, çıkarıldıkları adli merciler tarafından tutuklanan hekimler N.T, A.S.T, eczacılardan G.S.Ö, A.T, F.D.G, A.Ö, Y.G, S.I, Ö.I, eczacı kalfaları S.Ö ve A.K'nin avukatları Manisa Ağır Ceza Mahkemesi'ne tutukluluğun kaldırılması itirazında bulundu. Mahkeme, söz konusu kişilerin tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Bu kişiler, Manisa E Tipi Kapalı Cezaevinden bulunan kişiler tahliye edildi.

Bu operasyon kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan doktorlardan S.P. ile M.S'nin tutukluluk halinin devam ettiği öğrenildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Vatandaşların Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı şikayet üzerine, Manisa ve Turgutlu Emniyet Müdürlükleri tarafından başlatılan operasyon kapsamında, 50'ye yakın hekim, eczacı ve eczane çalışanının ifadesine başvurulmuştu.

Polisin operasyonlarında ilçede görev yapan aralarında hekim, eczacı ve eczane çalışanlarının bulunduğu 13 kişi ''rüşvet, resmi belgede sahtecilik, devleti zarara uğratmak ve nitelikli dolandırıcılık'' suçlamasıyla göz altına alınmış ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmışlardı.

Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, çok sayıda ilaç kupürü, vatandaşlara ait sağlık karneleri, sağlık karnesi fotokopileri, hastalara ait heyet raporları ve reçeteler bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious