Dolandırıcının tezgahı bozuldu

  • Giriş : 08.05.2007 / 00:00:00

Trabzon’a getirdikleri ‘Suriye Beşlisi’ olarak adlandırılan eski Osmanlı parasını, ‘Tarihi altın sikke’ diye tanıtarak, bir esnafı dolandırmak için tezgah planlayan inşaat işçisi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Aydın'dan gelen ve Trabzon'da bir inşaatta çalışan 26 yaşındaki Barış Akdağ (26), yanında getirdiği Suriye Beşlisi diye bilinen eski Osmanlı parasını, ‘tarihi sikke’ diyerek İskenderpaşa Mahallesi İskele Caddesi’nde esnaflık yapan Ekrem Reis’e (33) gösterdi. Elinde bu sikkelerden 3 bin 500 adet olduğunu iddia eden Akdağ, toplam değerlerinin 640 bin YTL olduğunu belirttiği sikkelerin tamamını 50 bin YTL karşılığında verebileceğini söyledi. Reis’e elindeki parayı da numune olarak bıraktı.

Ekrem Reis, altın sikke olduğu iddia edilen parayı bir arkadaşına gösterdi. Paranın tarihi altın sikke değil eski Osmanlı parası olduğunu öğrenen Reis, Barış Akdağ’ı polise şikayet etti. Bunun üzerine yakalanrak gözaltına alınan Barış Akdağ verdiği ifadede, “Maksadım altınların Aydın ilinde olduğunu söyleyip Ekrem Resi’i oraya çekmekti. Aydın’a getirerek 50 bin YTL'sini alıp kaçmaktı. Bu tezgahı Aydın’daki arkadaşlarım Sıktı Tunç ve Cafer’le planladık” dedi.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious