Dolandırıcıya dikkat!

Dolandırıcıya dikkat!.13643
  • Giriş : 09.05.2008 / 14:23:00

16 ayrı suçtan aranan zanlının hakkında 'dolandırıcıya dikkat' başlığında internette ilan verilmişti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İnternette dizüstü bilgisayar kampanyası bahanesiyle birçok kişiyi dolandırdığı öne sürülen ve İstanbul'un yanı sıra bazı şehirlerde 16 ayrı dolandırıcılık olayından araması bulunan zanlı, son işinde yakayı ele verdi. Zanlı, otomobil kiralamak için verdiği kredi kart bilgisinden şüphelenen firma sahibinin durumu polise bildirmesiyle yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, olay şöyle gelişti: Beşiktaş'ta lüks araç kiralayan bir otomotiv firmasının sahibi, araç kiralamaya gelen bir kişi tarafından dolandırıldığını iddia ederek durumu polise bildirdi. Şikayet üzerine harekete geçen polis ekipleri, Bakırköy'de bir otel önünde bulunan otomobile el koyarak, aracı kiralayan Samet K.(28) isimli şahsa ulaşmak için çalışmalarına başladı. Yapılan araştırma sonucu otelde olduğu öğrenilen Samet K., gözaltına alındı. Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alınan Samet K., Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Zanlının, telefonla verdiği kredi kartı numarasının başka bir kişi adına olmasından şüphelenen galeri sahibinin otomobili geri getirmesini istemesi üzerine tehdit ettiği öne sürüldü. Zanlı hakkında Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne de hakkında 5 farklı kişi tarafından değişik zamanlarda şikayet dilekçesi verildiği öğrenilirken, www.ilan.com, www.hukukcu.com gibi farklı sitelerde Samet K.'nın, dizüstü bilgisayar kampanyası bahanesiyle birçok kişiyi dolandırdığı öne sürüldü. 550 YTL'ye dizüstü bilgisayar sattığı ifade edilen Samet K.'nın ya arızalı ya da parçaları eksik bilgisayarlar verdiği ya da telefon üzerinden kredi kartı numarasıyla parayı alıp hiç bilgisayar vermediği iddia edildi. "Dolandırıcıya dikkat" başlığında hakkında internette sanal ilan asılan Samet K.'nın tüm dolandırıcılık olaylarında kendisine ait nüfus cüzdanını kullandığı, sahte kimliğe başvurmadığı da öğrenildi.

Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusunun ardından İstanbul Adliyesi'ne sevk edilen Samet K., emniyet çıkışı gazetecilerin soruları üzerine hakkındaki iddiaları yalandı. Samet K., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İHA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious