Dolandırıldım dedi, dolandırıcı çıktı

  • Giriş : 15.06.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde 3 milyon Euro dolandırıldığı iddiasıyla 1997 yılında Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan Alman Nicolaus Dieter Alfred Belz'in, dolandırıcı olduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen resmi bir yazıda, Alman Belz'in 1998 yılında dolandırıcılıktan dolayı İnterpol'de kaydının bulunduğu belirtiliyor. Belz, dolandırıldığını iddia ederek 1997 yılında Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu.

Alman Belz, dolandırılma olayını şöyle anlatmıştı: "1997 yılında Alanya'da turizm işiyle uğraşmaya başladım. Yurtdışındaki yabancı vatandaşlara yönelik Avsallar beldesinde villalar yapıyordum. Onlar da gelip bu villalarda tatillerini geçiriyorlardı. Bu işlere başladığım zaman bir arkadaşım oldu. Kendi aramızda bir sözleşme yaptık ve ben tüm malları onun üzerine yaptım. Kendisi Türk vatandaşı olduğu için, işlemleri daha rahat yapabilmek için böyle bir yola başvurmuştum. Ancak kendisi sözleşmede bir oynama yaptı ve bana ait olan 25 villayı elimden aldı. Böylece dolandırıldım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious