Dolar düşecek mi?

Dolar düşecek mi?.15255
  • Giriş : 31.03.2009 / 09:33:00

Kur ve faizde aşağı yönlü hareket bekleniyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İlk çeyreğin son işlem gününde dolar güne dünkü kapanış seviyesine yakın başlarken, bankacılar kur ve faizde aşağı yönlü bir hareket beklediklerini, bugün açıklanacak iç ve dış verilerin takip edileceğini belirttiler.

Bankalararası piyasadan bu ay 1.8250 seviyesine yükselerek tarihi rekorunu kıran ve dün spot kapanışında 1.6905 olan en iyi dolar alış kotasyonları bugün güne 1.6870/1.6930 TL seviyesinden başladı.

ABD borsaları, ABD'nin iki büyük otomobil üreticisinin önünde iflasın da bir seçenek olduğunun anlaşılması ve Avrupa'da bazı banka kurtarmaların dikkatleri tekrar finansal sistemin istikrarına çekmesiyle son günlerdeki yükselişine ara verdi. Ancak ABD vadeli işlemleri sabah saatlerinde yüzde 0.36 yükselişe işaret ediyor.

ABD'li yetkililer, ekonomiyi ve zor durumdaki şirketleri destekleme çabalarında atılan en yeni adımla General Motors CEO'sunu görevden alırken, Chrysler'i de bir başka şirketle birleşmesi konusunda çaba göstermeye zorladılar. Gerekli tedbirleri almamaları durumunda Aralık ayında ABD devletinin verdiği yardımla kurtarılan iki şirketin de önünde iflas seçeneğinin bulunduğu yetkililer tarafından açıkça belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*