Doların ölüm fermanını imzaladı

Doların ölüm fermanını imzaladı .19256
  • Giriş : 25.10.2007 / 14:48:00

Dünyanın en iyi yatırımcılarından olan Warren Buffett'den dolarla ilgili çarpıcı bir yorum geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milyarder yatırımcı Buffett, dolardaki zayıflığın devam etmesini beklediğini açıkladı. Buffett, hisse senedi alacak olanlara ise Güney Kore borsasını önerdi.

Berkshire Hathaway şirketinin sahibi ve 52 milyar dolarlık servete sahip olan Buffett, Kore'ye yaptığı gezi sırasında gazetecilere çarpıcı açıklamalarda bulundu:

"Dolara karşı halen negatifiz" diyen ünlü yatırımcı, diğer para birimleri ile işlem yapan şirketlerin hisselerini aldıklarını ifade etti.

Berkshire Hathaway 70'in üzerinde farklı iş yapan ve para piyasalarında 100 milyar dolarlık yatırımı olan bir şirket. Buffett'in önerdiği Güney Kore borsasında ise sadece tek bir şirkette hissesi bulunuyor: POSCO... Dünyanın en büyük dördüncü çelik üreticisi olan POSCO'da Buffet'in hissesi yüzde 4 seviyesinde.

"Kore piyasası diğer marketlere göre daha ucuz" ifadesini kullanan Buffett, ülke borsasının önümüzdeki 10 sene boyunca iyi bir performans göstereceğini düşündüğünü kaydetti. Buffett, borsada herhangi bir köpük olduğuna da inanmadığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious