Dolu yağışına rağmen at yarışı

Dolu yağışına rağmen at yarışı.16535
  • Giriş : 27.05.2007 / 23:19:00

Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesine bağlı Hacıkebir beldesinde yapılan geleneksel Rahvan At Yarışları, yoğun dolu yağışına rağmen devam etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu yıl 13.'sü düzenlenen Hacıkebir Kültür Turizm Şenliği ve Rahvan At Yarışları'na, yoğun dolu yağışı damgasını vurdu. Mehter takımı gösterisiyle günlük güneşlik bir havada başlayan Rahvan At Yarışları, adeta bir şenlik havasında devam ederken, aniden bastıran dolu yağışı şaşkınlığa neden oldu. Yarışlar devam ederken birden bastıran dolu yağışı, at yarışlarını izleyen yaklaşık 10 bin kişinin kısa sürede alanı boşaltmasına neden oldu.

Dolu yağışının altında yarışmaya devam eden jokeyler ve atlar takdir toplarken, yağışın yarışma sonunda etkili olması Hacıkebir Belediyesi yetkililerini sevindirdi. Organizasyonu gerçekleştiren Hacıkebir Belediye Başkanı Halil Gün, bu yıl 13.'sünü düzenledikleri kültür şenlikleri ve Rahvan At Yarışlarına ilginin her yıl artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Toplam 110 atın katıldığı Rahvan At Yarışlarında baş at Mustafa Sertkaya'nın Güneş isimli atı olurken; 7 kategoride birinci olanların isimleri şöyle: Başta Mustafa Sertkaya, başaltında Erdoğan Yıldız, büyük ortada İsmail İpek, küçük ortada Halil Biryiğit ve Hüseyin Pazarcı, destede Şahap Gürsoy, ayakta Ferhat Tak ve toz koparanda Özcan Yiğit. Ayrıca, ithal atlar A kategorisinde Mustafa Sertkaya, B kategorisinde de Şahap Gürsoy birinci oldular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious