Domates tarlasında hint keneviri

  • Giriş : 15.09.2006 / 00:00:00

Bilecik'de domates tarlasına ekilmiş 3 bin 265 kök hint keneviri bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bilecik İl Jandarma Komtanlığı ve Osmaneli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bilecik'in Osmaneli ilçesinde, domates tarlasına ve yanı başındaki tarlaya ekilmiş 3 bin 265 kök hint keneviri ele geçirdi. Hint kenevirleri imha edilirken, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. Bir kişi de aranıyor.

Son günlerde birbirinden başarılı operasyonlara imza atan Bilecik İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Osmaneli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile birlikte başarılı bir operasyona daha imza attı. Osmaneli ilçesi, Hisarcık Köyü Ardıçlı mevkiinde yapılan operasyonda, domates tarlasına ekilmiş 3 bin 265 kök Hint keneviri bitkisi ele geçirdi. Hint kenevirlerinin bir kısmı bin 500 metrekarelik domates tarlasında, bir kısmı da bin metrekarelik tarlada bulundu. Damla sulama sistemi ile sulandığı ve boyları yer yer 2 metreye kadar ulaştığı anlaşılan Hint kenevirleri ile birlikte bin 250 gram tohumla karışık kubar esrar, 2 adet ekmek bıçağı ve 7 adet muhtelif ebatlarda makas ele geçirildi.

Şuaib Ş.'ye ait olduğu tespit edilen tarlada bulunan kenevirler sökülerek olay yerinde yakılmak sureti ile imha edilirken, Selami Ş. İsimli şahıs tarlada yakalandı.

Osmaneli Cumhuriyet Savcılığı'nın izni ile, Şuaib Ş. ve Hidayet Ş.'nin evinde arama yapıldı. Aramada, 221 gram toz esrar, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Şüpheliler, Şuaib Ş. ve Osman Nuri Ş., Hisarcık köyünde yakalanırken, köyde bulunamayan Hidayet Ş'nin aranmasına devam ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious