Domino çılgınlığında yeni rekor

Domino çılgınlığında yeni rekor .7908
  • Giriş : 15.11.2008 / 23:26:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 23:43:14

Renkli rekor denemelerine sahne olan domino çılgınlığı bu kez Hollanda'da yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


13 ülkeden 85 kişinin katıldığı rekor denemesinde 4 milyonun üzerinde domino kullanıldı.

Domino çılgınlığı sınır tanımıyor. Neredeyse her sene yapılan domino rekor denemelerine bu yıl bir yenisi daha eklendi, üstelik çok daha görkemli bir şekilde.

Hollanda'da 13 ülkeden 85'ten fazla kişinin katıldığı rekor denemesi, büyük bir heyecanla izlendi. Sekiz ülkede canlı yayınlanan iki saatlik bir televizyon programında gerçekleştirilen denemede tam 4 milyon 345 bin 27 domino taşı, görenleri hayrete düşüren bir düzenle düşerken birbirinden güzel ve ilginç tablo ve heykeller de ortaya çıktı...

Kısa süren gösterinin planlaması ise tam bir yılı, taşların dizilmesi de sekiz haftayı buldu. Figürler arasında en dikkat çekici olansa bir kuş figürüydü. Bu figürün, 2005 yılında gerçekleştirilen rekor denemesi sırasında salona giren ve 23 bin domino taşını düşürünce vurulup öldürülen bir serçenin anısına yapıldığı açıklandı.

Einstein, Che, Dalai Lama gibi dünyaca ünlü kişiliklerin de resimlerinin bulunduğu figürler ortaya çıktıkça seyircilerin coşkusu daha da arttı.

9500 metre karelik alanda ve 300 farklı mekanizmanın kullanıldığı gösteride geçen yıl kırılamayan dünya rekoru kırılmış oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*