'Domuz Bağı' çetesi çökertildi: 25 zanlı sorgulanıyor

'Domuz Bağı' çetesi çökertildi: 25 zanlı sorgulanıyor.18856
  • Giriş : 15.06.2008 / 08:55:00

Domuz bağı yöntemiyle kurbanlarını öldüren tapu çetesinin 3 gözlük sayesinde yakalandığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şebekenin kurbanı emekli diş hekimi Şemsettin Geçgil ve kardeşi Fikriye Geçgil, kasım ayında kaybolunca komşuları polise haber verdi. Binaya gelen polis, arama izni olmadığı için kapı kırılmadı. 6 gün sonra eve gelen ve kendini iki kardeşin yeğeni olarak tanıtan çete üyesi bir kadın, “Merak etmeyin apartman aidatı ödenecek. Ortalığı velveleye vermeyin. 15 gün sonra dönecekler” dedi. Bu sırada çete lideri Çetin Acar, apartman önünde, lüks cipinde bekliyordu. Acar’ın kardeşi ise daireye girip tapuların da olduğu pek çok evrakla dışarı çıktı. Apartman sakinleri durumdan şüphelendi. Kapıda biriken gazetelerin de yok olması üzerine binaya yeniden polis çağrıldı. Kapı açılıp içeri girildi. Bir apartman sakini masa üzerinde duran 3 gözlük ve kol saatinden şüphelendi. Türkiye’yi sarsan operasyonun ayrıntıları bu minik bilgiyle başladı. Yaşlı çiftin, yakın ve uzak gözlüklerini almış olmalarının gerektiği düşünüldü. Apartmana gelen 3 şahsın aranmasına başlandı. Komşuları Çetin Acar’a ait aracın plakasını hatırlayınca şahsa ulaşıldı. Geçgil’i çete lideri Acar’ın öldürdüğü ortaya çıktı. Fikriye Geçgil ise hastanede ağır işkence görmüş halde bulundu. Şemsettin Geçgil’in, Yeşilköy’deki evini bir hayır kurumuna bağışlamak isterken, kendilerini avukat olarak tanıtan çete ile tanıştığı iddia edildi.

Lüks villada saltanat

DİYARBAKIRLI Acarlar Çetesi’nin lideri Çetin Acar 3 ay önce vurgun parasıyla Heybeliada’da bir villa satın alıp restore ettirdi. Acar, ailesi ile buraya yerleşti. Hafta sonları villaya gelen ve mangal yapan ailenin alışverişleri ada sakinlerinin dikkatini çekti. Ailenin sınava girecek küçük kızı için de eve özel öğretmen geliyordu.

NOT KURTARDI

Kanlıca’daki yalısı için öldürülen Vanda Ayaşlı Esen’in evlatlığı olan ve çete tarafından kaçırılan İbrahim Ayaşlı Esen’in avukatı müvekillinin yaşadıklarını şöyle anlattı: “2007’de kaçırıldı. Mersin’de, çete üyeleri evden ayrılınca pencereden bir not atmış. Notu bulan vatandaş durumu polise bildirince olay ortaya çıkmış. Gasp edilen otomobillerinden birini bulduk.”

KASA VE TETİKÇİ

Esen’in avukatı, “Can güvenliği için ortaya çıkmak istemiyor. Çünkü, çetenin tetikçisi ve adamları henüz yakalanamadı” dedi. Polis, çetenin kasasının peşine de düştü. Zanlıların bir bankada kurbanlara ait belgeleri sakladığı iddia edildi. Çete üyesi Hacer Y.’nin de bir kurban ile Beyoğlu’nda kilisede tanıştığı ortaya çıktı.

4’üncü kurban Aydınlıyurt mu?

KAN donduran çete ile ilgili soruşturma derinleştirildikçe, cinayetler de ortaya çıkmaya başladı. Polis, Silivri’deki Sentetik Dokuma ve Sanayi A.Ş.’nin sahibi Kemal Aydınlıyurt’un 2004 yılında kaybolan eşi Gönül Aydınlıkurt’un da tapu çetesinin 4’üncü kurbanı olma ihtimalini değerlendiriyor. 10 Aralık günü alışveriş için evden çıkan Aydınlıyurt’un aracı Çatalca’da yanmış halde bulunmuş, cesedine ise ulaşılamadı. Talihsiz kadının kaybolduğu gün, eşi kaçırılmış olabileceğini düşünerek bankalara ve tapuya satış ve para çekme yasağı koydurmuştu. Polis şimdi gözaltında bulunan kişilerin verdikleri ifadeler doğrultusunda Aydınlıkurt’un kayboluşunun ardındaki sis perdesini aralamaya çalışıyor.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious